Savo verslą norintys pradėti jauni žmonės reikalingų žinių semiasi ne vien internete, iš knygų ar konsultuodamiesi su specialistais. Reikalingas kompetencijas padeda auginti ir tarptautinio projekto „Pasiruošęs verslui!“ (Ready for Business/ ReforB) rėmuose organizuojami verslo simuliaciniai žaidimai.
Balandžio 26 d. Visagine vykęs renginys buvo skirtas įvairių didmeninės prekybos aspektų analizei. Verslo simuliacinis žaidimas subūrė per tris dešimtis jaunų žmonių, kuriuos sukvietė projektą įgyvendinančios įstaigos bei organizacijos iš Lietuvos ir Latvijos, tarp jų – ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, drauge atsivežęs būrį Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų.
Sudarytos mišrios komandos, pasitelkdamos strateginį mąstymą ir inovatyvias idėjas, turėjo įsigilinti į situacijas, su kuriomis dažniausiai tenka susidurti didmeninės prekybos segmento atstovams, pasiūlyti galimus efektyviausius įvairių problemų sprendimo būdus.
„Iki šiol organizuotuose simuliaciniuose žaidimuose dėmesio centre buvo mažmeninė prekyba, tad pastarasis daugeliui tapo nemenku iššūkiu. Derybos, komunikacija su mažmenininkais, gebėjimas reaguoti greitai ir tiksliai – buvo proga įsitikinti, jog šie aspektai reikalauja ne vien didelio išmanymo, bet ir tam tikro meistriškumo. Žaidimas tapo saugia platforma jauniems žmonėms pasitikrinti, ar jie galėtų ir norėtų investuoti savo energiją ir kitus resursus didmeninio verslo sferoje“, – kalbėjo pajūrio jaunimo delegaciją lydėjusi inovacijų vadybininkė Erika Zavackienė.
Klaipėdos mokslo ir technologijų parko atstovė pažymėjo, kad projektas „Pasiruošęs verslui“ peržengia esamas praktikas ir išsiskiria itin integruotu požiūriu į verslo kompetencijų skatinimą: „Sprendimų visuma suteikia galimybę įgyti išties įvairiapusį suvokimą apie verslą ir, žinoma, išdrįsti jo imtis“.
Tikslinė projekto grupė – studentai ir abiturientai, jauni žmonės, turintys verslo idėją ir norintys pradėti savo verslą, o taip pat naujų, ne daugiau nei dvejus metus veikiančių įmonių steigėjai.
Projektu siekiama atgaivinti verslumo aplinką, skatinti naujų įmonių ir darbo vietų kūrimą, taip sumažinant nedarbą ir skatinant ekonominę regionų plėtrą. Tikimasi, kad „Pasiruošęs verslui!” taps impulsu įsteigti 12-15 naujų įmonių.
www.latlit.eu www.europa.eu www.reforb.eu
#LATLIT
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.