+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Klaipėdoje vyks uosto technologijų hakatonas

2019-07-19

Klaipėda kvies kurti pažangiausius sprendimus šiandienos ir ateities uostams. Hakatonas “Portathon Baltic 2019” rugsėjo 20-22 d. suburs įmonių komandas, inovacijų kūrėjus bei startuolius iš Lietuvos ir užsienio.  

Renginiu siekiama sutelkti skirtingų kompetencijų turinčius specialistus ir technologijų entuziastus, kad šie kūrybiškumui atviroje aplinkoje, talkinant mentoriams, generuotų idėjas ir prototipus, pritaikomus logistikos sektoriuje, automatizuojant ir skaitmenizuojant uostų terminalų įrangą bei įvairius procesus, plėtojant išmanias transporto ekosistemas.

Sprendimus komandos turės išvystyti bei vertinimo komisijai pristatyti per 48 valandas. 

Akiratyje – ir „mėlynasis proveržis“

Anot organizatorių, renginys, kuriam jau intensyviai ruošiamasi, aktualus keliais aspektais. 

„Atstovaujame jūrinę pramonę vystančiam miestui, turinčiam ambicingą „mėlynojo proveržio“ strategiją, tad galimybės uoste diegti inovacijas bei siekti dar didesnio jo konkurencingumo, mums yra itin svarbios. Hakatono tema suteiks galimybę labai plačiai apžvelgti transporto sektorių, nes uostas – tai ne tik laivai, bet ir geležinkeliai, kelių transportas. Automatizacija ir skaitmenizacija visą šį sektorių sparčiai transformuoja, atnešdamos ir iššūkių, ir naujų galimybių. Didžiausia grąža, žinoma, džiaugsis tie, kurie neliks vien procesų stebėtojais, o patys bus aktyvūs naujų sprendimų kūrėjai ir įgalintojai“, – kalbėjo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Pirmąsyk uostamiestyje vyksiantį renginį KMTP organizuoja drauge su idėją palaikančia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Lietuvos SGD klasteriui priklausančiomis įmonėmis, o taip pat partneriais iš Lenkijos – organizacija „Gdansk-Gdynia-Sopot Metropolitan Area“. “Portathon Baltic 2019” hakatoną Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau įtraukė į šiųmetės „Inovacijų savaitės“ renginių kalendorių.

Vertingi prizai ir kontaktai

Hakatono – idėjų ir prototipų generavimo maratono – formatas KMTP erdvėse jau ne kartą buvo išmėgintas IT sferos specialistų. Pernai parkas organizavo 48 valandų trukmės  „Industry 4.0“ hakatoną, kurio dalyviai generavo pramonėje pritaikomus inovatyvius sprendimus. Prie renginio tąsyk prisijungė ir keli užsienio studentai. “Portathon Baltic 2019” tarptautiškumui bus skiriamas didelis dėmesys, drauge su renginio geografija plečiant ir dalyvių akiratį, skatinant ieškoti vertingų partnerysčių ir suteikiant platesnes galimybes pasitikrinti savo idėjas.

Įdomiausius sprendimus sugeneruosiančių komandų lauks solidūs prizai. „Ne mažiau svarbu tai, kad hakatono rezultatai iškart atsidurs potencialių investuotojų – uosto ir šiame regione veikiančių įmonių – akiratyje. Hakatono kryptis ir tikslingai šiam renginiui pasirinkta lokacija suteikia puikią terpę gerai idėjai virsti apčiuopiamu produktu ar patobulinta paslauga, nes greta potencialių investuotojų, turime bei galime pasitelkti ir stiprią Klaipėdos universiteto mokslinę bazę“, – pažymėjo A. Sutnikas.

Kviečia komandas registruotis

Dalyvavimas renginyje – nemokamas, registracija jau prasidėjo. Savo atstovus į renginį raginamos deleguoti įmonės, jungtis į komandas ir drauge bendro tikslo siekti gali ir pavieniai startuoliai, specialistai, inžinerinių specialybių bei IT studentai.

Mokslo ir technologijų parko erdvėse dalyviams bus sudarytos sąlygos pasinerti į iššūkius neskaičiuojant valandų – nors ir pernakt. Esant poreikiui kai kurias užduotis komandos galės atlikti Verslo inkubatoriuje įsikūrusioje 3D modeliavimo bazėje, kur bus sudarytos sąlygos naudotis „AutoCAD“ ir „SolidWorks“ programine įranga, 3D spausdintuvu.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas