Akvakultūra vertinama kaip vienas perspektyviausių ekonomikos sektorių. Siekiant atskleisti industrijos potencialą Vakarų Lietuvoje aktyviai įsitraukia Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas bei Klaipėdos universitetas.
Pristatome tarptautinio projekto AquaVIP rėmuose sukurtą video, kuris padės daugiau sužinoti apie tai, ką jau pavyko nuveikti vystant sektoriui svarbią infrastruktūrą bei kompetencijas, susipažindins su specialistais, kurie pasirengę konsultuoti verslą, besidairantį į naujas nišas.
Trumpai apie projektą AquaVIP
KMTP į naują akvakultūros projektą AquaVIP įsitraukė bei tapo vedančiuoju jo partneriu 2020 m. pradžioje. Drauge su Klaipėdos mokslininkais projekte taip pat dalyvauja Rostoko ir Gdansko universitetai – tai atveria dar daugiau naujų galimybių Klaipėdai, pasirinkusiai mėlynojo augimo kryptį.
Projekto „AquaVIP“ rėmuose iki 2022 m. numatytas Pietų Baltijos regiono akvakultūros kompetencijų centro steigimas – vienas svarbiausių partnerių išsikeltų tikslų. Centro infrastruktūra apims Lietuvoje, Lenkijoje ir Vokietijoje jau egzistuojančias bazes, suteiks reikiamą prieigą prie turimų resursų, skatins patirties jau sukaupusius specialistus žiniomis aktyviau dalintis su jaunimu – tam bus pasitelkiami mokymai, seminarai ir specialios praktinės stovyklos.
Bendradarbiaujant partneriams iš Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos, projekto rėmuose bus atlikti devyni praktiniai-moksliniai eksperimentai. Jų spektras platus: mokslininkai sieks daugiau sužinoti apie maistinę krevečių vertę, eksperimentuos su mikrodumbliais, žuvų lervomis, sieks patobulinti akvakultūroje naudojamų sistemų technologijas, tirs geoterminių resursų panaudojimo akvakultūroje galimybes.
Daugiau informacijos:
KMTP plėtros vadovas/ AquaVIP atstovas
Andrius Sutnikas +370 686 37681 andrius.sutnikas@kmtp.lt