+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Dėmesio verslui: kviečiami registruotis galintys įdarbinti ukrainiečius

2022-03-07

Dėmesio verslui: kviečiami registruotis galintys įdarbinti ukrainiečius

Didelę ukrainiečių studentų bendruomenę vienijantis Klaipėdoje veikiantis LCC tarptautinis universitetas, reaguodamas į Ukrainoje vykstantį karą, inicijuoja akademinę bei finansinę pagalbą ir kviečia prisidėti verslo atstovus.
 

Šiuo metu LCC universitete mokosi beveik 200 studentų iš Ukrainos, kurie susiduria su emocinėmis ir finansinėmis problemomis. Dėl nuolatinių naujienų, kuriomis dalinasi jų artimieji Ukrainoje, jiems kyla nerimas, panika, o dėl to, kad Ukrainoje vyksta karas, šeimos negali pervesti reikalingų finansų išgyventi Klaipėdoje.
 

LCC universitetas kviečia darbdavius siūlyti darbus esamiems Ukrainos studentams, kad jie galėtų patys save išlaikyti ir jaustis stabiliau.
 

Darbdaviai, norėdami kreiptis su darbo pasiūlymais, gali rašyti šiuo el. paštu: cdc@lcc.lt arba kreiptis į Verslo plėtros vadovę Aistę Motekaitienę, el. paštu: amotekaitiene@lcc.lt arba tel.: +370 687 35356.

LCC universiteto inf.

2022 m. kovo 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro įsakymas „Dėl nacionalinių vizų, leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, užsieniečio registracijos pažymėjimų išdavimo, užsieniečių teisės dirbti Lietuvos Respublikoje ir sveikatos priežiūros paslaugų“ dėl Ukrainos piliečių, jų šeimos narių ir asmenų be pilietybės, gyvenančių Ukrainoje, pasitraukusių iš Ukrainos į Lietuvos Respubliką dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, buvimo, darbo bei sveikatos priežiūros paslaugų Lietuvos Respublikoje.

 

Vadovaujantis šiuo įsakymu, nurodyti užsieniečiai visais atvejais yra atleidžiami nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti Lietuvos Respublikoje ir/ar sprendimą dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams, todėl juos įdarbinti ketinantys Lietuvos Respublikos darbdaviai į Užimtumo tarnybą dėl leidimų dirbti ir/ar sprendimų dėl darbo atitikties išdavimo kreiptis neturės.
 

Darbdaviai, sudarę darbo sutartį su užsieniečiu, privalo pateikti nustatytos formos LDU pranešimą per SODROS informacinę sistemą EDAS. Nurodytas pranešimas apie užsieniečio įdarbinimą turi būti pateikiamas ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki užsieniečio įdarbinimo dienos.
 

Užimtumo tarnyba aktyviai bendradarbiauja su vyriausybinėmis organizacijomis, savivaldybėmis, verslo atstovais ir socialiniais partneriais siekdama suteikti pagalbą savo šalį palikusiems Ukrainos gyventojams.
 

Pirmiausia sprendžiami nuo karo bėgančių žmonių svarbiausi klausimai: sveikata, gyvenimo vieta, vaikų ir jų pačių saugumas, teisiniai rūpesčiai. Kai padėtis taps aiškesnė, ateis eilė ir užimtumo bei darbo klausimams.
 

Jei turite darbo pasiūlymų nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams, maloniai prašome Jūsų užpildyti šią anketą: https://forms.gle/ahY8NVpVeenorp9e7
 

Gavę informaciją, Užimtumo tarnybos specialistai su Jumis susisieks ir plačiau aptars pasiūlymus.
 

Užimtumo tarnybos informacija

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai