20 veiklos metų sukaktį šiemet švenčiantis Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas reikšmingą progą pažymi įsitraukdamas į pasauliniu mastu vykstantį Ocean Hackathon®, kuriame pirmąsyk Klaipėda ir Lietuva pristato savo lokaciją, komandas ir iššūkius.
Verslui – unikali galimybė
48 valandų trukmės prototipų generavimo maratonas laukia gruodžio 2-4 dienomis, tačiau jau dabar skelbiamas kvietimas teikti iššūkius, kurie būtų susiję susiję su jūra ar vandenynais ir ar/ jūriniu verslu bei inovatyviais projektais šioje srityje.
„Nors iššūkius gali teikti tiek atskiri asmenys, tiek organizacijos, išskirtume šio hakatono atveriamas galimybes verslui. Įmonės turi unikalią progą pasitelkiant hakatono bendruomenę pasitikrinti savo generuojamas idėjas, koncepcinius produktų ar paslaugų modelius, suteikti postūmį inovatyviems projektams“, – aiškino „Ocean Hackathon“ uostamiestyje koordinuojanti KMTP inovacijų vadybininkė Erika Zavackienė.
Sprendimų pagrindas – duomenys
Visi sprendimai, kurie gims hakatono metu, turės būti grįsti įvairaus tipo duomenų panaudojimu – tai taip pat yra vertingas aspektas, galimybė verslui išnaudoti turimus duomenų resursus, jais apsikeisti ar gauti naujų. „Žvelgiant plačiai, dalyvavimas hakatone augina įmonės inovacinę jėgą, praplečia žinias ir akiratį, padeda atrasti naujų horizontų savo veiklai, naujų partnerių ar talentų“, – vardijo E.Zavackienė.
#OceanHack bendruomenės gretose – visa eilė Prancūzijos miestų, Meksika, Pietų Afrika, JAV, Čilė, Dramblio Kaulo Krantas, Malaizija, Mauricijus, iš viso net 15 lokacijų.
Tarptautinis ir tarpdisciplininis iniciatyvos formatas – puiki platforma tiek megzti partnerystes, tiek ir auginti visuomenės sąmoningumą apie jūrinio sektoriaus potencialą, atkreipti dėmesį į aplinkosaugines problemas, būtinybę tausoti natūralius gamtinius išteklius, kad jie išliktų ir ateities kartoms.
Kokie reikalavimai keliami iššūkiams ir jų autoriams?
Hakatonui teikiamas iššūkis – tai kvietimas komandai/-oms generuoti idėjas bei pateikti konkretesnius siūlymus, kaip išspręsti tam tikrą problemą, pristatyti reikalingą, aktualų sprendimą.
Iššūkis turi atitikti šiuos kriterijus:
- Inovatyvumas
- Ryšys su jūra
- Integruotas poreikis naudoti duomenis
- Galimybė hakatono rėmuose išvystyti sprendimą iki prototipo lygmens
Tematinės sritys iššūkiams:
- Jūrinis mokslas
- Biologinės kilmės medžiagos
- Klimatas
- Žiedinė ekonomika
- Apsauga
- Eko-turizmas
- Energetika
- Žuvininkystė ir akvakultūra
- Uostai ir pakrančių aplinka
- Sąmoningumo didinimas
- Jūrinis saugumas
- Navigacija, buriavimas, nardymas
- Objektų aptikimo sistemos
- Komunikacija laivuose
- Tarša (plastikas, chemikalai, invazinės rūšys)
- Pozicionavimas
- Teritorijų planavimas
Savo iššūkį gali teikti:
- Individualus asmuo
- Verslo organizacija
- Viešojo sektoriaus/ kita organizacija
Dėmesio: iššūkio savininkas (-ai) turi užtikrinti savo ar savo organizacijos atstovo/-ų dalyvavimą hakatono savaitgalio metu dirbant drauge su komanda/-omis.
Terminai:
Iššūkius galima teikti iki 2022 m. liepos 3 d. ČIA: https://campusmer.typeform.com/to/RqyL7zOK?typeform-source=www.campusmer.fr
arba susisiekiant su #OceanHack atstovais Klaipėdoje tiesiogiai el. p. erika@kmtp.lt, +370 684 50212.
Hakatonas, kurio metu bus sprendžiami pateikti iššūkiai, vyks 2022 m. gruodžio 2-4 dienomis.