+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Deda pagrindus KU Robotikos centrui

2023-01-03

Koncernas „Achemos grupė“ skyrė  daugiau nei 50 tūkst. eurų (50 970 Eur) paramą Klaipėdos universiteto (KU) ateities fondui. Lėšos bus panaudotos KU Autonominių sistemų ir dirbtinio intelekto laboratorijos įrangai nupirkti. 

Paramos sutartį, apibrėžiančią tikslingą lėšų panaudojimą, pasirašė koncerno „Achemos grupė“ generalinė direktorė Irmantė Kimienė ir KU ateities paramos fondo vadovas Vytautas Adomaitis. Jo teigimu, ši investicija, leidžianti modernizuoti KU informacinių technologijų specialistų rengimo bazę, reikšminga ne tik Universitetui, bet ir visai regiono verslo bendruomenei.

„Norime aprūpinti laboratoriją naujausia įranga ir stiprinti ją taip, kad per artimiausius keletą metų iš jos išaugtų Robotikos centras, turintis visas galimybes rengti pramonei aukštos kvalifikacijos automatizavimo ir robotizavimo specialistus. Asmeniškai dėkoju koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkei Lydai Lubienei už indėlį į Klaipėdos universiteto auginimą“,- po sutarties pasirašymo sakė Fondo vadovas V. Adomaitis.

„Klaipėdos universitetą ir „Achemos grupę“ sieja ilgamečio bendradarbiavimo tradicijos. Šios tikslinės KU investicijos yra glaudžiai susietos su ateities verslo procesais, todėl dėkojame KU už galimybę prisidėti prie šios svarbios ir reikalingos principinės iniciatyvos. Nors 2023 metai Lietuvos pramonei ir verslui galimai bus itin neramūs, bet dažniausiai sunkmetis ir paskatina verslo procesų pokyčius ir progresą. Verslo inovacijai neabejotinai reikalingi aukštos kvalifikacijos specialistai, tad nuoširdžiai tikime, kad ši inovatyvi įranga paįvairins KU studentų praktinę patirtį ir padės ruošti geriausius ateities technologijų specialistus, kurie užtikrins ilgalaikį Lietuvos pramonės konkurencingumą“,- sakė Koncerno valdybos pirmininkė L. Lubienė.

Įranga, kurią planuojama įsigyti įgyvendinant šią sutartį, bus pritaikyta autonominių robotų, antžeminių transporto priemonių, autonominių laivų, autonominių uostų bei UAV dronų studijoms ir taikomiesiems tyrimams. Laboratorijoje praktinius įgūdžius stiprins technologijų srities – informatikos inžinerijos, informatikos, elektros inžinerijos, mechanikos inžinerijos, iš dalies chemijos inžinerijos bei statybos inžinerijos studijų programų studentai.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas