+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Artėja didžiausias žaidimų kūrybos hakatonas „LT Game Jam 2023“

2023-01-30

Metų pradžia žaidimų kūrybos bendruomenei yra svarbi dėl didžiausio kasmetinio festivalio „Global Game Jam“, kuris šiemet prasidės jau kitą savaitę, o pagrindiniai renginiai daugelyje pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvoje, vyks vasario 3-5 dienomis. Šio renginio tikslas – paskatinti domėtis žaidimų kūryba, išbandyti savo žinias bei įgūdžius ir kartu su šimtais kitų kūrėjų per vieną savaitgalį sukurti žaidimo prototipą.

Lietuvoje „LT Game Jam“ renginiai turi ypatingą istoriją, mat dar 2002 m. buvo surengtas antrasis tokio tipo žaidimų kūrybos hakatonas pasaulyje, o prieš dešimt metų tai buvo pirmasis naujai įsteigtos Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos(LŽKA) organizuotas renginys. 

Pasak asociacijos direktoriaus Gedimino Tarasevičiaus, „Lietuviška Global Game Jam interpretacija kasmet pažymi naujų asociacijos veiklų sezono pradžią, pakviesdama tiek žaidimų kūrybos profesionalus, tiek mėgėjus iš visos Lietuvos susitikti ir kartu kurti žaidimus. Didžiuojamės, kad net ir pasaulinės pandemijos bei kitų globalių sukrėtimų kontekste, mums pavyko nepertraukiamai tęsti šią tradiciją. Lietuvos kultūros tarybos finansavimo ir žaidimų industrijos rėmėjų pagalbos dėka 2022-ųjų metu kalendorius buvo užpildytas įvairiais žaidimų indusrijos renginiais, kuriuos aplankė per 2000 esamų ir būsimų žaidimų kūrėjų. 2023-uosius atidarome vildamiesi, kad į mūsų veiklas ir iniciatyvas įsitrauks dar didesnis būrys ateities kūrėjų – tiek didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tiek savo potencialo dar neatskleidžiusiuose regionuose.”

 

Šiais metais „LT Game Jam“ renginiai tradiciškai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje. Klaipėdoje renginys vyks Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, Vilhelmo Berbomo g. 10. Dalyviai laukiami atidarymuose vasario 3 d. vakare, kuomet paskelbiama kasmet nauja pasaulinio „Game Jam“ tema, pasidalinama pirminėmis žaidimų prototipų idėjomis ir formuojamos komandos. Pati kūryba vyksta iki sekmadienio vidurdienio, tuomet sukurti žaidimų prototipai keliami į pasaulinę renginio svetainę, o renginio vietose vyksta žaidimų vaizdo klipų peržiūros bei žaidimų bandymai.

 

Be žaidimų prototipų kūrimo, „LT Game Jam“ tampa ir erdve daugiau sužinoti apie įvairius žaidimų kūrybos aspektus, reikalingas žinias ir įgūdžius, o savo patirtimi ir patarimais dalijasi profesionalai iš įvairių Lietuvos žaidimų studijų. „Kasmet į programą stengiamės įtraukti su žaidimų kūrybos edukacija susijusias temas, paskatinti labiau patyrusius kūrėjus tapti mentoriais“, – pasakojo LŽKA projektų vadovas ir vienas iš renginio organizatorių Ričardas Jaščemskas. „Šiemet norime šiek tiek praplėsti „LT Game Jam“ formatą ir jau nuo pirmadienio, sausio 30 d. pakviesti jo dalyvius paklausyti virtualių paskaitų. Vakarais renginio „Discord“ serveryje ir LŽKA „YouTube“ kanale trasliuojamuose pranešimuose įvairias temas pristatys „Nordcurrent“, „TutoTOONS“, „Wargaming“, „Estoty“ ir kitų studijų atstovai.“

 

„LT Game Jam“ renginiuose laukiami ne tik vaizdo žaidimų programuotojai, dizaineriai, grafikos kūrėjai ar šiomis sritimis besidomintys kūrybos entuziastai. Žaidimų kūryba yra itin plati sritis, kuri apima ir scenarijaus, garsų, muzikos kūrybą. Taip pat žaidimų prototipus galima kurti ne tik kompiuteriais, bet ir pasitelkiant popierių ir pieštuką – stalo žaidimų kūryba pastaruoju metu Lietuvoje itin populiarėja.

 

„LT Game Jam 2023“ organizuoja Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija, kurią finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Prie renginio prisideda didžiausios žaidimų kūrimo bendrovės šalyje: „Nordcurrent“, „Estoty“, „SneakyBox“, „TutoTOONS“ ir „Wargaming“. Visą „LT Game Jam 2023“ festivaliui skirtą informaciją ir patarimų dėl dalyvavimo rasite renginio svetainėje https://www.gamejam.lt.

 

 

 

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas