+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Gynybos ir saugumo srityje veikiančiam verslui – 13,5 mln. eurų finansinė priemonė

2023-03-03

Lietuvos gynybos ir saugumo srityje veikiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės jau greitai galės gauti finansinę valstybės pagalbą per rizikos kapitalo finansinę priemonę „MILInvest“. Pagal šią priemonę verslui numatytas 13,5 mln. eurų finansavimas iš Gynybos investicijų fondo lėšų. Tai patvirtinta UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) įsteigus rizikos kapitalo fondus „ScaleWolf Accelerator“ ir „ScaleWolf VC“, kurių valdytojai ir įgyvendins finansinę priemonę „MILInvest“.

 

Šiuo metu dedamos pastangos į rizikos kapitalo fondus pritraukti privačių lėšų ir atliekamos nacionaliniam saugumui užtikrinti reikalingos procedūros. Joms pasibaigus, fondų valdytojai ketina pristatyti artimiausių savo veiksmų planą ir imtis įgyvendinti priemonę.  

 „Dėl Rusijos keliamos grėsmės ir vykdomo karo Ukrainoje matome didelį poreikį stiprinti mūsų šalies gynybos ir saugumo pramonę. Remdami lietuviškos ginkluotės gamintojus, sustiprinsime Lietuvai ypač svarbų sektorių bei sudarysime sąlygas mūsų šalies verslui kurti naujus ir inovatyvius gynybos pramonės produktus“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

 

„Siekiame finansuoti dvejopo naudojimo technologijas, tokias kaip dirbtinis intelektas, biotechnologijos, viršgarsinės, kosmoso ir kitos reikalingos technologijos. Tikimės, kad, įsteigdami du rizikos kapitalo fondus, pritrauksime ir privačių investuotojų lėšų, o tai leis sukurti ir pagaminti daugiau produktų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

 

Pasak INVEGOS generalinio direktoriaus Kęstučio Motiejūno, įsteigti rizikos kapitalo fondai bus orientuoti į produktus ar paslaugas, pasižyminčius eksporto potencialu, atitinkančius Europos gynybos agentūros, NATO poreikius.

 

„Gynybos rinka yra specifinė, konkurencinga, tačiau Lietuvos įmonėms, startuoliams tai yra išskirtinė galimybė atsidurti tarp svarbiausių globalių šios srities atstovų siūlant inovatyvius sprendimus. Pirmiausia tai pasakytina apie IT ir dirbtinio intelekto, lazerių, optikos, kibernetinio saugumo, virtualios realybės srityse veikiančius verslus, taip pat investuotojai labai lauks inovatyvių idėjų turinčių komandų, mokslininkų. Beje, Ukrainoje jau naudojamos Lietuvoje kurtos naktinio matymo sistemos, dronai“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

 

„MILInvest“ veiks per priešankstyvosios stadijos ir rizikos kapitalo fondus. Priešankstyvosios stadijos fondas „ScaleWolf Accelerator“ vykdys ikiakceleravimo ir akceleravimo programas, apimančias mokymus, konsultavimą, paskaitas įmonės kūrimo, komandos formavimo, teisės, lėšų pritraukimo ir kitais klausimais, bus galima gauti gynybos pramonės ir technologijų ekspertų konsultacijų. Naudojantis šiuo fondu, bus teikiama pagalba ir fiziniams asmenims, ir įmonėms, turinčioms inovatyvių verslo idėjų, taip pat bus investuojama mažomis sumomis.

 

Rizikos kapitalo fondas „ScaleWolf VC“ investuos į jau veikiančias labai mažas, mažas ir vidutines įmones, kuriančias, gaminančias ar teikiančias gynybos ir (ar) dvejopos paskirties (karinės ir civilinės) produktus ar paslaugas.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas