+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Prasideda Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinė atranka

2023-04-12

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 2023 m. Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinės atrankos pradžią. Šiemet pirmą kartą konkurse gali dalyvauti ne tik valstybinės institucijos, mokslo įstaigos, viešojo ir privataus sektorių partneriai, bet ir smulkiojo verslo atstovai, tarp socialiai pažeidžiamų grupių įgyvendinantys verslumą skatinančias iniciatyvas. Paraiškas nacionalinei atrankai galima teikti iki š. m. gegužės 31 d. 

„Tai ne tik konkursas – tai unikali galimybė visai Europai pristatyti tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus verslumą skatinančias sėkmės istorijas ir garsinti Lietuvą. Pernai sulaukėme  11 projektų, šiemet tikimės daug platesnio dalyvių rato, kadangi konkurse pirmą kartą laukiame ir smulkiojo verslo įgyvendinamų verslumą tarp socialiai pažeidžiamų grupių skatinančių projektų paraiškų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Tai puiki galimybė dalytis geriausiais verslumo pavyzdžiais bei būti pastebėtiems ir įvertintiems Europoje. Be to, sėkmės pavyzdžiai gali tapti įkvėpimu kitiems būsimiems viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektams tiek Lietuvoje, tiek Europoje“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

  Šių tarptautinių jau 18-tus metus – nuo 2005-ųjų – vyksiančių apdovanojimų tikslas – pripažinti ir apdovanoti išskirtines viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo iniciatyvas, kuriomis skatinamas verslumas. Šiuo konkursu taip pat siekiama išplėsti verslumo sampratą, skatinti palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir jos įgyvendinimą bei akcentuoti verslo sėkmės istorijas.

Konkurso dalyviai gali teikti paraišką pagal vieną iš 6 nominacijų temų: verslumo dvasios skatinimo, investicijų į verslumo įgūdžius, skaitmeninės pertvarkos rėmimo, verslo aplinkos gerinimo ir verslo tarptautinės plėtros skatinimo, tvarios pertvarkos finansavimo, atsakingo ir įtraukaus verslumo.  Europos vertinimo komisija numato specialų prizą už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią verslininkystės iniciatyvą.

Mažos ir vidutinės įmonės paraiškas šiemet gali teikti atsakingo ir įtraukaus verslumo kategorijoje,  jei jų vykdomas projektas skatina verslumą tarp socialiai pažeidžiamų grupių, pavyzdžiui, bedarbių,  teisėtų migrantų, žmonių su negalia, etninių mažumų, tačiau tai nėra pagrindinė įmonės veikla.

Paraiškose turi būti nurodytos vykdomos arba nesenai baigtos politikos kūrimo, verslumo ar švietimo srities iniciatyvos ir jų įtaka atitinkamam regionui ar vietovei. Taip pat turi būti parodyta laipsniška šių iniciatyvų raida, kuri truktų bent 15 mėnesių.
Paraiškas vertins Nacionalinės atrankos vertinimo komisija, kurią sudaro EIMIN, VšĮ Inovacijų agentūros, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai.

Lapkritį Ispanijoje, Bilbao mieste, vyks finalinis apdovanojimų etapas, kuriame 1 arba 2 nacionalinės atrankos laureatai varžysis su kitų ES valstybių narių nacionalinių atrankų nugalėtojais. Konkurso nugalėtojai atrenkami iš 38 Europos valstybių pasiūlytų nacionalinių atrankų laimėtojų 6 kategorijose.

Praėjusių metų nacionalinėje atrankoje nugalėjo „Lietuvos Junior Achievement“ projektas „accelerator_x“ – praktinio verslumo ugdymo plėtra Lietuvoje“ ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA)  iniciatyva „Sutelktinės paskolos „Avietė“. „Lietuvos Junior Achievement“ projektas suteikia 9–12 klasių moksleiviams galimybę mokykloje įgyti realios verslo patirties, o INVEGOS  finansinė priemonė smulkiajam ir vidutiniam verslui sudaro galimybę greičiau pasiskolinti rizikingesniems verslo projektams per sutelktinio finansavimo platformas.
Daugiau informacijos apie apdovanojimus ir paraiškos formą galite rasti čia.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas