+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Nuo energetinės nepriklausomybės iki žaliosios energetikos: į Klaipėdą grįžta Baltijos SGD ir dujų forumas

2023-06-01

Birželio 7-8 dienomis Klaipėdoje vyks antrasis Baltijos SGD ir dujų forumas. Uostamiestyje susibursiantys didžiausių regiono ir Europos valstybių energetikos bendrovių atstovai, ekspertai ir sprendimų priėmėjai šiemet susitelks į energetinio saugumo, bendradarbiavimo, energetikos ateities bei klimato kaitos valdymo temas.

Didžiausias dėmesys – energetinei nepriklausomybei ir bendradarbiavimui jos siekiant
Baltijos jūros regiono šalys ir visa Europa išgyvena beprecedentę energetikos transformaciją, kurią lėmė Rusijos sukeltas karas Ukrainoje bei agresorės taikomas energetinis šantažas.
Pasak renginio moderatoriaus, nepriklausomo dujų ir SGD terminalų konsultanto David Ledesma, didžiausias dėmesys forumo metu šiemet ir bus skiriamas energetinei nepriklausomybei. „Europos dujų ir SGD rinkos dalyviai, siekdami didinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos, šiuo metu susiduria su rimtais iššūkiais. Tiekimo saugumas, augančios dujų kainos – vieni svarbiausių klausimų bene visos Europos politikų darbotvarkėse. Šiomis temomis, įskaitant ir papildomos infrastruktūros poreikį, prekybą dujomis ir SGD bei reguliacinės aplinkos svarbą, planuojame diskutuoti su forumo dalyviais, tarp kurių – nemažai įtakingų energetikos sektoriaus ekspertų“, – teigia D. Ledesma, Oksfordo energetikos studijų instituto mokslinis bendradarbis, energetikos ir strategijos konsultantas.
Forume dalyvausiantys regiono valstybių institucijų, energetikos bendrovių, perdavimo sistemų operatorių atstovai bei įvairių sričių ekspertai taip pat skirs dėmesio tarpvalstybinių ryšių ir tarpusavio bendradarbiavimo energetikos srityje stiprinimui.
„Simboliška, kad Baltijos SGD ir dujų forumas vyksta Klaipėdoje – strategiškai svarbiame skystųjų energijos produktų ir dujų terminalų paslaugų centre, kuris, prasidėjus karui, tapo sektinu pavyzdžiu kitoms Europos valstybėms. Europoje veiklą pradedant naujiems SGD terminalams, sparčiau vystant tarpvalstybines dujotiekių jungtis bei diegiant atsinaujinančios energetikos technologijas, privalome glaudžiau bendradarbiauti su partneriais siekiant užtikrinti energetinę nepriklausomybę ir greitesnę energijos tiekimo ir vartojimo transformaciją“, – forumo tikslus įvardija KN generalinis direktorius Darius Šilenskis.

Programoje – ir alternatyvios ateities energijos temos
Dviejų dienų forumo programa sutelkta ne tik į su gamtinių dujų verslu susijusias temas, tačiau ir į nepriklausomos bei tvarios energijos tiekimo grandinės kūrimą. Energetikos pramonės atstovai antrą renginio dieną skirs žaliosios energetikos temoms – bus tariamasi, kaip Baltijos regionas gali pasiekti nulinių emisijų tikslą 2050-aisiais.
KN generalinis direktorius D. Šilenskis akcentuoja alternatyvios energetikos temų svarbą klimato kaitos suvaldymo bei tiekimo saugumo iššūkių fone. Vandenilis bei jo nešėjai, skirti pakeisti įprastas energijos rūšis energetikos, pramonės ir transporto sektoriuose, taps itin svarbūs ateities pasaulyje, o siekiant tvarios transformacijos ir nepakenkti pramonei bei ekonomikai reikės investuoti ir į anglies dioksido sugaudymo bei panaudojimo projektus. Kartu teks ieškoti priemonių subalansuoti atsinaujinančios energijos gamybos ir vartojimo svyravimus.
„Pakeliui į klimatui neutralią ateitį reikės investuoti į atsinaujinančios energijos gamybą ir vartojimą, o pereinamuoju laikotarpiu rasti būdus taršiausias energijos rūšis pakeisti gamtinėmis dujomis. SGD infrastruktūra ir toliau išliks kritiškai svarbi energetinio virsmo etape, o ateityje tikimės sėkmingo esamos infrastruktūros panaudojimo ją pritaikant bio ar sintetinio metano krovai“, – pažymi D. Šilenskis.
Forumas kvies išsamiau susipažinti su šiais alternatyvios energetikos sprendimais bei diskutuoti apie klimatui neutralios energijos tiekimo grandinės kūrimo galimybes Baltijos šalyse.
Daugiau informacijos apie birželio 7-8 d. Klaipėdoje vyksiantį Baltijos SGD ir dujų forumą rasite tinklalapyje https://informaconnect.com/baltic-lng-gas-forum/.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas