+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Skelbiamas konkursas „Klaipėda – Lietuvos vartai į pasaulį”

2023-06-01

Paskutinį mokslo metų mėnesį visos Lietuvos moksleiviai raginami mintimis pasinerti į artėjančių vasaros atostogų nuotaikas ir savo piešiniuose įprasminti vienintelį šalies uostamiestį – Klaipėdą. Edukacinio projekto „Jūros ambasada“ organizuojamas piešinių konkursas „Klaipėda – Lietuvos jūros vartai į pasaulį“ skirtas 5-12 klasių moksleiviams. Geriausių piešinių autoriams įsteigta kelios dešimtys klaipėdietiškų prizų, jauniesiems dailininkams bus pasiūlytos ir patyriminės dovanos – plaukimai burlaiviais Jūros šventės metu, apsilankymai Lietuvos jūrų muziejuje neseniai atidarytame Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre.

„Šis piešinių konkursas neturi griežtų rėmų, norime, kad jaunimas neribotų savo fantazijos ir savo piešiniuose perteiktų Klaipėdą – tobulą vietą vasaros atostogoms, pramogoms prie jūros, uostamiestį, kuris gali didžiuotis turėdamas sėkmingai veikianti jūrų uostą, miestą, kupiną jūrinių galimybių. Prieš 100 metų Klaipėda tapo Lietuvos dalimi, taip atverdama galimybę šaliai tapti pilnateise jūrine valstybe, todėl šiuo konkursu norime paskatinti klaipėdiečius didžiuoti savo miestu, o kitų miestų gyventojus paraginti atrasti Klaipėdą, kaip galimybių miestą“, – pasakojo iniciatyvos „Jūros ambasada“ projektų vadovė Dovilė Ringis.
Projekto „Jūros ambasada“ rengiamas piešinių konkursas sutraukė gausų būrį rėmėjų – prizus jauniesiems dailininkams įsteigė Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėda ID, VšĮ „Klaipėdos šventės“, AB „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“, Vakarų laivų gamyklos įmonių grupė, AB „Klaipėdos nafta“, Klaipėdos universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Lietuvos jūrų muziejus, Lietuvos jūrininkų sąjunga, Lietuvos jūrininkų įdarbinimo agentūrų asociacija. Šį konkursą globoja Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus, pažadėjęs specialų priėmimą geriausių piešinių autoriams.
„Klaipėda – unikalus ir išskirtinis Lietuvos miestas, kurio potencialas yra beribis. Mums labai svarbu, kad šis miestas yra atviras jaunimui, kuris ne tik myli jūrą, bet ir įžvelgia jūros kuriamas  perspektyvas. Labai įdomu pamatyti, kaip vienintelį Lietuvos uostamiestį mato jaunimas, todėl noriu paraginti moksleivius išlaisvinti savo kūrybines fantazijas ir piešiniuose atskleisti savo požiūrį į Klaipėdą. Nekantrauju su geriausių darbų autoriais susipažinti asmeniškai, todėl kelis jaunuosius dailininkus pažadu pasikviesti pasisvečiuoti į mero svetainę“, – teigė Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.
Darbai konkursui „Klaipėda – Lietuvos jūros vartai į pasaulį“ laukiami iki birželio 20 d. Skanuotus ar perfotografuotus piešinius galima siųsti el. formatu – media@maritimecluster.lt . Darbus galima pristatyti ir tiesiogiai konkurso rengėjams. Dėl piešinių perdavimo detalių kviečiame susisiekti el. paštu media@maritimecluster.lt arba tel. nr. 8-615-82405.
Projektą „Jūros ambasada” įgyvendina asociacija „Lietuvos jūrinis klasteris”, jis iš dalies finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros programos „Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimas”.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas