+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Lietuvos startuoliai turi unikalią galimybę dalyvauti NATO DIANA akceleravimo programos atrankoje

2023-06-26

Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad NATO gynybos inovacijų akceleratorius Šiaurės Atlanto regionui (DIANA) paskelbė kvietimą startuoliams ir inovatoriams teikti paraiškas dalyvauti iššūkių programoje. Šiais metais veiklą pradedančios įmonės ir visi inovatoriai gali dalyvauti trijuose bandomuosiuose iššūkiuose, skirtuose energetiniam atsparumui, saugiam informacijos dalijimuisi ir informacijos rinkimui.

„Tai unikali galimybė startuoliams ne tik gauti finansinę paramą ir prieigą prie ekspertų tinklo, tačiau taip pat didinti šalies matomumą tarptautiniu lygmeniu. Per pastaruosius metus Lietuvos startuolių vertė išaugo 17 kartų ir vien praėjusiais metais jiems pavyko pritraukti 238 mln. eurų investicijų, o bendra vertė pasiekė 10 mlrd. eurų. Todėl neabejoju, kad jaunų Lietuvos įmonių įsitraukimas į programą prisidėtų stiprinant šalies technologinį pažangumą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagrindinės 2023 m. NATO DIANA iššūkių sritys yra energetinis atsparumas ir saugus dalijimasis informacija. Trečias programoje įvardytas iššūkis – tai jutimas bei stebėjimas, kurį sudaro geresnis informacijos rinkimas povandeninėje pakrančių zonoje, įskaitant naujus jūros dugno kartografavimo metodus, povandeninės infrastruktūros stebėseną, žmogaus sukurtų objektų ir jūrų gyvūnijos stebėjimą, klimato kaitos poveikio vertinimą.

„Šia programa siekiama ieškoti atsparesnių ir efektyvesnių energetikos sprendimų, galinčių patenkinti energetikos poreikius ir ieškoma būdų, kaip sukurti saugią ir patikimą informacinę aplinką. Pagal kiekvieną iššūkio sritį atrinktiems dešimt startuolių bus skirta po 100 tūkst. eurų vertės paramos paketą, todėl tikiu, kad Lietuvos įmonių dalyvavimas programoje padėtų siekti šių strateginių tikslų“, – pažymi ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina.

Įmonės, priimtos į DIANA akceleravimo programą, gauna naujų technologijų plėtrai ir demonstravimui skirtas dotacijas, prieigą prie investuotojų tinklo, taip pat prie daugiau kaip 10 akceleratorių ir daugiau kaip 90 technologinių centrų. Taip pat yra suteikiama ekspertinė pagalba bei užtikrinamos galimybės bandyti technologijas realioje aplinkoje, o vėliau sukurtą produktą teikti NATO.
Paraiškas įmonės gali teikti iki š. m. rugpjūčio 25 d. Išsamiau apie programos kvietimą – https://diana.nato.int.
Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas