+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Verslas galės skolintis lėšų visapusiam atsinaujinančių elektrinių įrengimui

2023-07-27

Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė tiesioginių paskolų priemonę, kuri leis įmonėms ir ūkininkams ne tik įsirengti saulės ar vėjo elektrines, bet ir investuoti į saulės ar vėjo elektrinių parkų vystymo projektus nuo pradinio etapo iki visiško šių elektrinių įrengimo. Minėtas paskolas jau netrukus galės gauti tie vartotojai, kurie naudos vėjo ar saulės elektrines, siekdami gaminti elektros energiją savo vartojimo reikmėms.

 

„Turime atverti visas galimybes diegti atsinaujinančią energetiką, kad verslo atstovai galėtų kurti savo prekes ir paslaugas, gamybai naudodami savo pačių sugeneruotą elektrą. Šis žingsnis ypač svarbus, siekiant, kad Lietuva vietoj energijos importuotojos taptų gamintoja, o ateityje – ir energijos eksportuotoja. Tai prisidėtų ne tik prie Lietuvos energetinės nepriklausomybės stiprinimo, bet ir didintų verslo konkurencingumą bei mažintų aplinkos taršą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

 

Dėl paskolų visapusiam saulės ar vėjo elektrinių įrengimui vartotojai galės kreiptis jau rugpjūčio pradžioje. Paskolos bus teikiamos labai mažoms, mažoms ir vidutinėms (MVĮ), taip pat didelėms įmonėms ir ūkininkams.

Paskolos lėšomis verslo atstovai galės sutvarkyti žemės sklypą, įrengti infrastruktūros ir inžinerinius tinklus bei sistemas sklype, vykdyti apsaugos įrengimo darbus, jei saulės ar vėjo elektrinė bus statoma ant žemės. Be to, galės būti finansuojamas saulės ir vėjo elektrinėms funkcionuoti reikalingos elektrotechninės įrangos, konstrukcijų, kabelių įsigijimas ir susiję montavimo ir elektrinių statybos darbai, atliekami pagal rangos sutartį.

 

Paskolos būtų skiriamos ir elektros kabelio tiesimo darbams iki saulės ir vėjo elektrinės prijungimo vietos, energijos skirstymo operatoriaus tinklo dalies reikalingoms investicijoms padengti pagal prisijungimo sąlygas, taip pat elektros energijos kaupimo įrenginiams įsigyti.

 

„Lietuvos verslas ypač domisi galimybe įgyvendinti visapusius saulės ar vėjo elektrinių projektus ir naudoti jose sukuriamą energiją savo reikmėms, nes tai padeda sutaupyti tiek energijos išteklių, tiek finansinių sąnaudų. Be to, tai būtų naudinga ir aplinkai, nes būtų pereinama link neutralios klimatui ekonomikos ir atsisakoma taršaus iškastinio kuro“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

 

Maksimali teikiamos paskolos trukmė – 10 metų. Vienam paskolos gavėjui galės būti suteikiamos kelios paskolos, tačiau bendra paskolų suma negalės būti didesnė nei 10 mln. eurų.

 

Numatomas palūkanų dydis – 1 procentas, marža + 6 mėn. EURIBOR, kai pareiškėjas sieks statyti ar įsirengti saulės ar vėjo elektrinę, arba 2,5 procento marža + 6 mėn. EURIBOR, kai pareiškėjas investuos į gaminančių vartotojų saulės ar vėjo elektrinių parkų vystymą.

 

Tiesioginėms paskoloms, skirtoms atsinaujinančių išteklių energijos projektams finansuoti, numatyta 50 mln. eurų. Šią priemonę įgyvendins ir paskolas teiks UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) iš INVEGOS fondo lėšų.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas