+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

„Portathon“ telkia pajėgas inovacijų šturmui

2023-08-23

Vis garsiau pabrėžiant Lietuvos kaip jūrinės valstybės statusą ir strateginę šalies uosto reikšmę, jūrinė inovacijų ekosistema Klaipėdoje taip pat stiprina savo pozicijas. Spalio 6-8 dienomis čia vyks jau penktasis tarptautinis hakatonas „Portathon“ – pažangių technologinių sprendimų ir būsimų jūrinių startuolių „kalvė“.

Šiųmečio renginio partnerių gretose rikiuojasi pasauliniai tvarumo lyderiai, jūriniai partneriai iš Lietuvos ir užsienio bei akseleravimo procesų ekspertai.

Plati šalių ir kompetencijų geografija

Pagrindiniai hakatono organizatoriai – Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) ir Lietuvos jūrinis klasteris, drauge su ilgamečiais hakatono partneriais bei kasmet jų gretas papildančiais naujais vardais. Šiemet „Portathon“ taip pat neš tarptautinio projekto Blue Supply Chains vėliavą bei sieks atliepti ir jam aktualius iššūkius, susijusius su tvarių tiekimo grandinių kūrimu ir plėtra Baltijos jūros šalių regione.

„Portathon“ kasmet sutelkia apie 100 inovatorių iš Lietuvos ir užsienio šalių. Komandos Klaipėdoje ir nuotoliniu būdu prisijungiantys hakeriai sprendimų generavimui dedikuoja 48 valandas. Hakatono dalyvių geografija pranoksta Europos ribas – jų gretose kasmet galima sutikti ir atstovų iš Azijos, Vidurinių Rytų.

Iššūkius hakatono dalyviams tradiciškai teikia uostas ir jūrinis verslas, įsitraukia ir savivaldos, kitų sričių atstovai. Iššūkiai pozicionuojami pagal jau išgrynintas tematines kryptis – tai logistika, energetika, tvari uostų, uostamiesčių bei ekosistemų aplinka, skaitmeniniai sprendimai jūrinei industrijai.

„Portathon“ formatas uostui ir verslui suteikia galimybę rasti technologinį raktą, kuris atvertų naujų galimybių duris, padėtų patobulinti procesus ar išspręsti konkrečią problemą. Sprendimų kūrėjų gretose kasmet galima išvysti studentų, startuolių ir dėstytojų, IT, laivų statybos, transporto ir logistikos specialistų.

 

Tvarumas ir inovacijos – išvien

Kūrybiškumas ir jį įrėminantis aiškiai apibrėžtas laikas, skirtingos kompetencijos ir tarptautiškumas – hakatonas apjungia visa tai, o taip pat pateikia ir varžybinio adrenalino, nes stipriausių sprendimų autoriai yra apdovanojami piniginiais prizais

Pernai „Portathon“ metu buvo sugeneruota 16 technologinių sprendimų, nugalėtojai pasidalijo 4 000 Eur prizinį fondą.

Šiemet pirmoji paskatinti technologinius talentus suskubo skaitmeninio energijos valdymo ir automatizacijos sprendimų lyderė „Schneider Electric Lietuva“. „Užpernai „Schneider Electric“ buvo pripažinta tvariausia įmone pasaulyje, tad  jos palaikymas mums kaip organizatoriams reiškia aiškią vertybinę hakatono orientaciją į sprendimus, kuriais galima būtų mažinti emisijas uoste ir vandens kelių logistikos grandinėse, tausoti aplinką ir resursus. Tvarumas šiandien yra ne vien švaresnio pasaulio sinonimas, jis taip pat yra neatsiejama konkurencingo uosto ir jūrinio verslo dalis, nes dėl Green Deal griežtėjantys aplinkosauginiai reikalavimai industrijai aiškiai diktuoja neišvengiamus pokyčius“, – kalbėjo KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Jūrinio klasterio narė „Schneider Electric Lietuva“ ir ir pati aktyviai įsitraukia į tvarius projektus, kurie svarbūs Klaipėdai ir pasaulines tendencijas siekiančiai atliepti jūrinei Lietuvai. Iš pastaruoju metu įgyvendintų vienas svarbiausių buvo uosto elektrifikacijos projektas, kurio metu parengta kranto elektros energijos tiekimo sistemų (Onshore Power Supply/OPS) galimybių studija. Ji grindžiama siekiu mažinti oro taršą ir analizuoja, ko reikia kiek įmanoma platesniam elektrifikacijos diegimui uoste. Atplaukę laivai turėtų išjungti pagalbinius variklius ir prisijungti prie kranto elektros energijos tiekimo sistemų, elektra būtų pasitelkiama terminalų įrangoje, ja būtų varomi ne tik kranai, automobiliai, bet ir geležinkelio lokomotyvai.

 Misija: įgalinti inovacijų ekosistemą

Inovacinį „Portathon“ potencialą šiemet sustiprins prie iniciatyvos prisijungęs „Bridgio“ akseleratorius, padedantis Europos startuoliams veržliai žengti į pasaulines rinkas. Hakatono partneriai į Klaipėdą atvyksta su konferencija „HardTech Business in Lithuania and Beyond: Success Stories & Challenges“, kuri atvers naujų galimybių susitikti  tech kompanijoms, startuoliams, inžinieriams, mokslo centrų ekspertams ir tyrėjams bei potencialiems investuotojams. „Portathon“ bendruomenė šiame renginyje galės pasisemti ekspertinių žinių ir įkvėpimo; be to, turėdami solidų įdirbį hakatonų organizavimo srityje, „Bridgio“ Klaipėdos mokslo ir technologijų parke planuoja pasidalinti savo patirtimi ir naudingais patarimais su hakeriais apie tai, kaip išlaisvinti kūrybiškumo galias, efektyviai dirbti komandoje ir pasiekti užsibrėžtų tikslų.

„Tikime, kad Klaipėda gali būti toji telkianti ašis Baltijos jūros pakrantėje, kur verslas ir inžineriniai talentai  galėtų sujungti savo įgūdžius ir idėjas. Matome Klaipėdą kaip potencialią platformą aukštųjų technologijų ir jomis grįstų produktų kūrimui. Mūsų konferencija skirta sustiprinti bendradarbiavimą technologinės įrangos startuolių srityje, ir, tikimės, prisidės prie visos Baltijos šalių startuolių ekosistemos plėtros. Hakatonas „Portathon“ pirmiausiai susijęs su jūrine industrija, tačiau žvelgiant plačiau – mūsų siekiai yra panašūs, tad dviejų renginių partnerystė išties prasminga ir įgalinanti didesnį poveikį”, – kalbėjo „Bridgio Tech Accelerator“ partneris ir vykdantysis direktorius Leonid Gasan.

 

Pirmoji hakatono ambasada – Osle 

„Portathon“ iššūkiai reprezentuoja problemas ir klausimus, kurie itin aktualūs ne vien Klaipėdos, bet ir kitiems uostams, juose veikiančiam verslui, o taip pat uostamiesčių gyventojams – tai atliepia ir naujo hakatono partnerio „Ocean Industry Forum Oslofjord“ įsitraukimas. Ši Norvegijoje įsteigta asociacija telkia vietos ir globaliu mastu veikiantį jūrinį verslą, mokslo ir tyrimų centrus, kuriuose koncentruota daug šios srities ekspertų, talentų bei inovacinio potencialo.  „Ocean Industry Forum Oslofjord” yra viena iš trijų asociacijų, kurios priklauso aljansui “Maritime Oslofjord Alliance”.

Norvegų bendradarbiavimas su Klaipėdos mokslo ir technologijų parku driekiasi iki 2016 m., kuomet „Shipping and Offshore Network“ – kita aljansui priklausanti organizacija – buvo įsitraukusi į bendrą projektą „Go LNG“. Nuo šių metų organizacijos bendradarbiauja dviejų naujų projektų rėmuose, be to, nuo 2021 m. drauge įsitraukia kaip konferencijos „Klaipėda Manifesto“ partneriai. 

“Klaipėdą ir „Portathon“ organizatorius puikiai pažįstame. Didžiuojamės ir esame laimingi šiemet tapę jūsų hakatono partneriais. Prie šių metų sprendimo prisidėjo ir patirtis atsinešta iš panašios mūsų iniciatyvos, kurią įgyvendinome pernai drauge su trijų universitetų studentais. Norėdami toliau plėtoti hakatono formatą drauge su Klaipėda, tikimės tiek bendradarbiavimo dėka gimsiančių inovatyvių sprendimų, tiek ir šaunios konkurencijos varžantis su kitomis komandomis“, – kalbėjo “Ocean Industry Forum Oslofjord” vykdantysis direktorius Tom O. Kleppestø.

 

Ocean Industry Forum Oslofjord“ hakatoną Klaipėdoje praturtins Norvegijos ekspertų ir dalyvių įžvalgomis. Taip pat partneriai pristatys „Portathon” ambasadą Osle, kurioje dirbs į Klaipėdą negalėsiančios atvykti norvegų komandos. Organizatoriai tikisi, kad panašių ambasadų kituose Europos miestuose bus ir daugiau – inovatoriai jas kviečiami steigti universitetuose ir kitose lokacijose.

 

Hakatono registracijos jau startavo!
Dalyvių / komandų registracija:  https://bit.ly/Portathon2023Participants
Mentorių registracija:  https://bit.ly/Portathon2023Mentors
Iššūkių registracijahttps://bit.ly/Portathon2023Challenges
Registracija į konferenciją HardTech Business in Lithuania and Beyond: Success Stories & Challengeshttps://bit.ly/3Dr85Hj

Interreg Baltijos jūros regiono programa 2021-2027 

https://interreg-baltic.eu/project/bluesupplychains/

 

Interreg Baltijos jūros regiono programos bendrafinansuojamas projektas Blue Supply Chains padeda paskatinti perėjimą prie žalio ir atsparaus Baltijos jūros regiono.

Šis straipsnis parengtas naudojant Interreg Baltijos jūros regiono programos  finansinę paramą.  Už straipsnio  turinį atsako Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Programos nuomonę.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas