+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Rugsėjo 1-oji Klaipėdos universitete: su ekskursu į karišką praeitį ir naujais planais

2023-09-01

Klaipėdos universitete (KU) naujų akademinių metų pradžia paminėta šventiškai, prisimenant istorinius įvykius, davusius pradžią karinės teritorijos konversijai į taikioms reikmėms, mokslui bei pažangai tarnaujančią akademinę erdvę.

Sukaktis: 30 metų sprendimui karinį miestelį perduoti KU

Prieš 30 metų, 1993 m. rugpjūčio 30 d., buvo pasirašyti dokumentai, kuriais Rusijos kariuomenės karinis miestelis su „raudonosiomis“ kareivinėmis buvo perduoti tuomet pirmąjį gyvavimo penkmetį skaičiavusiam Klaipėdos universitetui. Rugsėjo 17-ąją šis veiksmas įteisintas ir LR Vyriausybės nutarimu. Kariškių nugyventoje teritorijoje pradėjus istorinių pastatų restauravimą vienas po kito čia ėmė kurtis Universiteto padaliniai, teritorija išvalyta nuo menkaverčio sovietų karinio paveldo, iškilo nauji statiniai.

Kareivinių tapsmas šiuolaikine mokslo ir studijų įstaiga vyksta iki šiol. „Žinoma, mums norisi spartesnių permainų, greitesnių statybų, kad ne brėžiniuose, o akademinio miestelio pievose jau stovėtų ir naujas laboratorijų kompleksas, ir dar vienas bendrabutis, ir sporto centras, bet Universitetą Klaipėdoje nuolat tenka įrodinėti besikeičiančioms valdžioms, ministrams. Reikia nuolat kautis dėl investicijų ir apskritai dėl teisės gyvuoti. Tad tai, ką sukūrėme per 30 metų, tai, kad KU miestelyje dirba du tarptautinio lygio mokslo institutai ir du  fakultetai, kad čia verda akademinis gyvenimas, kad jaučiamės patogiai ir saugiai, galime laikyti didele pergale, už kurią verta padėkoti to meto miesto vadovams-vizionieriams, buvusiems bei esamiems Universiteto vadovams“,–  šventiniame renginyje apžvelgdamas karinės teritorijos virsmą į šiuolaikišką akademinę erdvę akcentavo KU Senato pirmininkas prof. dr. Vaidutis Laurėnas.

Priimta daugiau studentų 

2023-24-ųjų akademinius metus KU pradeda dešimtadaliu pagausinęs pirmakursių būrį. Priimtųjų studijuoti skaičiaus didėjimo tendencija stebima jau antrus metus ir tai, pasak KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, nuteikia džiugiai. „Aktyviai plėtojamas tarptautiškumas, stiprus Europos universiteto EU-CONEXUS partnerių užnugaris, nuolat stiprinama materialinė ir studijų aplinka duoda rezultatus. Universitetas išlaiko studijuoti priimtų pirmakursių skaičiaus augimo tendenciją nenusižengdamas universitetams taikomai pažangumo rodiklių kartelei. Šiemet stebime proveržį laisvalaikio sporto studijų programoje, ypač motyvuotas jaunimas renkasi jūrų mokslus, išskirtinio ukrainiečių dėmesio sulaukė Jūrų inžinerijos studijų programa. Dėl valstybės taikomų skatinimo priemonių matome populiarėjant pedagogines studijas“,– prieš startą optimistinės nuotaikos neslėpė KU vadovas.   

Veiklą pradeda metodinis STEAM centras 

Kaip vieną iš svarbiausių prasidedančių akademinių metų naujovių KU rektorius pristatė nuo rugsėjo veiklą pradedantį 1-ąjį Lietuvoje STEAM metodinį centrą. Jo komanda jau suformuota ir pradeda darbą su mokyklomis bei regioniniais STEAM centrais. Centrui vadovaus dr. Aelita Bredelytė. 

Per ateinančius akademinius metus KU vadovai tikisi pradėti įgyvendinti seną svajonę – KU miestelyje suprojektuoti ir pradėti statyti naują sporto kompleksą. Nutarimą, kuriuo pritarta privataus ir viešo kapitalo partnerystei įgyvendinant šį sumanymą, Vyriausybė priėmė šią vasarą.

Pasižymėjusiems studentams – premijos ir vardinė stipendija

KU akademinių metų pradžios šventėje premijomis apdovanoti studentai, kurių baigiamieji darbai buvo pripažinti aktualiais miestui ir turinčiais pritaikomąjį pobūdį. Klaipėdos miesto savivaldybės skirtas premijas E. Brazauskienei, T. Steponavičiui, V. Sokolovui, K. Mažionytei ir A. Žuravskajai įteikė uostamiesčio meras A. Vaitkus. 

Lietuvių fondo Mykolo ir Amalijos Jagučių įsteigta vardinė stipendija įteikta KU ekonomikos nuolatinių studijų programos 3–kursiui Edgarui Garan. 

Akademinę bendruomenę su nauja pradžia sveikino naujasis KU tarybos pirmininkas A. Šileika.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas