+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

„Plug and Play“ pristatė savo programą Lietuvos startuolių bendruomenei

2023-10-24

Startuolių akceleratorius iš JAV „Plug and Play“, su kuriuo buvo pasirašyta sutartis, šiandien oficialiai pristatė akceleravimo programą ir planus Lietuvoje. Kaip numato sutartis, per beveik trejus metus žymi Silicio slėnio įmonė Lietuvoje išaugins 60 inovatyvių verslų.

„Stipriname Lietuvos startuolių ekosistemą – įgyvendindami visas akceleravimo programas, iš viso investuosime apie 63 mln. eurų. Sudaryta sutartis su „Plug and Play“ – dar vienas žingsnis į priekį, kuris tiek Lietuvos, tiek šalies verslams padės tapti labiau matomiems ir konkurencingesniems tarptautinėje erdvėje. Ir tai tik pradžia. Užsibrėžėme tikslą per artimiausius metus mūsų startuolių ekosistemą išauginti trigubai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Iki 2026 m. kovo „Plug and Play“ įvykdys 5 akceleravimo ciklus, kurių kiekviename dalyvaus nuo 10 iki 15 atrinktų startuolių. Kiekvienas ciklas truks 12 savaičių. Ciklai baigsis tarptautiniais renginiais, kurių metu programos dalyviai savo kuriamą produktą ar paslaugą pristatys tarptautinėse rinkose veikiantiems investuotojams. 

„Į Lietuvą pritraukėme vieną iš pasaulinių lyderių. Tai svarbus pasiekimas, padėsiantis sukurti aukštą pridėtinę vertę visai startuolių ekosistemai ir formuoti Lietuvos, kaip verslo pradžiai ir plėtrai palankios šalies, įvaizdį. Esame viena sparčiausiai augančių ekosistemų Centrinėje ir Vidurio Europoje, o per pastaruosius keletą metų jos vertė padidėjo 17 kartų ir siekia beveik 10 mlrd. eurų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

„Labai džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Lietuvą prisijungus prie pasaulinės „Plug and Play“ šeimos. Išsiplėtę į daugiau kaip 50 vietovių Azijoje, Europoje, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės bei Pietų Amerikoje, dabar su dideliu malonumu užmezgame partnerystę su Lietuva. Sieksime prisidėti, kad Lietuva taptų vienu dinamiškiausių Europos startuolių centrų, padėdami startuoliams atrasti finansavimo galimybes ir ryšius su aktyviu mūsų įmonių tinklu“, – sako Saeedas Amidis, „Plug and Play“ įkūrėjas ir generalinis direktorius.

Tikimasi, kad akceleratorius padidins Lietuvos startuolių tarptautinės plėtros kompetencijas – kiekvieno akceleravimo ciklo metu bus organizuojami mokymai, kaip plėstis į tarptautines rinkas, o žinias perduos didelę patirtį turintys mentoriai iš viso pasaulio.

„Tikiu, kad mūsų inovatyvūs verslai maksimaliai pasinaudos visomis „Plug and Play“ atveriamomis galimybėmis. „Plug and Play“ ne tik išaugins 60 verslų, bet ir perduos šalies startuoliams ekspertines žinias, padės jiems užmegzti ryšius su užsienio investuotojais, rizikos kapitalo atstovais, didžiosiomis korporacijomis“, – sako Inovacijų agentūros vadovė Romualda Stragienė.

Kasmet „Plug and Play“ vykdo daugiau kaip 60 akceleravimo programų keturiuose žemynuose. JAV kompanijos tinklą sudaro daugiau kaip 50 tūkst. startuolių ir daugiau kaip 500 korporacijų, ji bendradarbiauja su šimtais investuotojų ir rizikos kapitalo fondais.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas