+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Skaitmeniniams ir technologiniams sprendimams kurti – 20 mln. eurų

2023-10-25

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 20 mln. eurų kvietimą kurti išmaniuosius skaitmeninius ir technologinius sprendimus. Tam numatyta po 10 mln. eurų tiek sostinės, tiek ir Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionuose veikiantiems valstybės informacinės sistemos ar valstybės registro valdytojams ir tvarkytojams.

„Lietuva – viena iš labiausiai skaitmenizuotų pasaulio valstybių. Daugybę viešųjų paslaugų Lietuvos piliečiai gauna jau dabar, pvz., internetu gali užsiregistruoti pas gydytoją ar įkurti įmonę. Norime stiprinti šį mūsų šalies konkurencingumo kriterijų ir Lietuvos gyventojams pasiūlyti daugiau patogių paslaugų. Ši investicija ir skirta būtent tam, kad sukurtume daugiau galimybių Lietuvos gyventojams naudotis patogiomis ir lengvai prieinamomis paslaugomis“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagal Europos Komisijos paskelbtą Europos elektroninės valdžios vertinimo tyrimą „eGovernment Benchmark 2023“ Lietuva užima 7-ąją vietą ir yra lyderių grupėje tarp labiausiai technologiškai viešąsias elektronines paslaugas išvysčiusių šalių.

Pagal šią priemonę galimi pareiškėjai – valstybės informacinės sistemos ar valstybės registro valdytojai ir tvarkytojai. Projekto partneriai – viešieji juridiniai asmenys. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 1,5 mln. eurų.

„Naujų inovatyvių įrankių ir technologinių sprendimų sukūrimas dar labiau sustiprins Lietuvos, kaip vienos iš skaitmeninių paslaugų lyderės Europoje statusą. Šie įrankiai ir technologijos padės visiems šalies gyventojams ir verslui lengviau jomis pasinaudoti dirbant kompiuteriu ir kitais išmaniaisiais įrenginiais. Taip dar labiau padidinsime turimus skaitmeninius gebėjimus“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Projektų įgyvendinimo planus galima teikti VšĮ Centrinei projektų valdymo agentūrai iki 2024 m. sausio mėn. 31 d. 

Išsamias kvietimo sąlygas galima rasti Europos Sąjungos investicijų tinklalapyje.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos paskelbs finansuojamų veiklų kvietimų, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Priemonė įgyvendinama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas