Inovacijų agentūra pradeda naują jaunimo verslo idėjų testavimo ir vystymo programą „Come+Test+Grow“. Ši programa tikslingai vyks Klaipėdoje, kur veikia bendradarbystės centras „Spiečius“ ir Kaune, kur netrukus duris atvers naujas jaunimui skirtas „Spiečius“. Tai pirmoji ir išskirtinė tokio pobūdžio programa Lietuvoje, suteikianti galimybę studentams, ar studijas baigusiems jaunuoliams kuo anksčiau pasitikrinti savo verslo idėjų potencialą ir vystyti verslą padedant profesionalams.
Tris mėnesius truksiančioje programoje „Come+Test+Grow“ kviečiami dalyvauti asmenys iki 30 m. – verslo idėjų autoriai, tikintys savo idėjos potencialu ir siekiantys ją paversti sėkmingu verslu. Jaunimas su ekspertų pagalba galės ištestuoti savo idėjas, o mokymų metu jas toliau vystyti, suformuoti reikalingą komandą, užmegzti verslui svarbias pažintis.
Jaunimą stabdo praktinių žinių stygius
Aušrinė Armonaitė, ekonomikos ir inovacijų ministrė atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje jaunuoliai dar ne taip dažnai ryžtasi kurti nuosavą verslą nei kitose Europos šalyse.
„Norime paskatinti jaunimą kurti savo verslus ir ugdyti tam reikalingus įgūdžius. Tad tokios programos, kurios įtraukia jaunimą ir profesionalius mentorius, leidžia drąsiau įgyvendinti savo idėjas ir ateityje tai gali virsti visame pasaulyje konkurencingais verslais“, – teigia A. Armonaitė.
„Norime paskatinti jaunimą kurti savo verslus ir ugdyti tam reikalingus įgūdžius. Tad tokios programos, kurios įtraukia jaunimą ir profesionalius mentorius, leidžia drąsiau įgyvendinti savo idėjas ir ateityje tai gali virsti visame pasaulyje konkurencingais verslais“, – teigia A. Armonaitė.
Idėjų testavimo programa „Come+Test+Grow“ orientuota į praktinę naudą jauniems žmonėms, turintiems verslo idėjų, tačiau nežinantiems nuo ko pradėti. Programos metu didelis dėmesys bus skiriamas idėjų testavimui. Net 6 savaites idėjų autoriai individualiai bei grupėse konsultuosis su ekspertais ir vertins idėjos potencialą. Ekspertai kiekvienai idėjai pateiks svarbiausias rekomendacijas bei veiksmų planą pirmajam pusmečiui.
Idėjos vystymo etape bus formuojamos komandos, kiekviena jų turės individualų komandos vadovą-mentorių ir gaus net 40 val. mokymų. Išskirtinis dėmesys bus skiriamas verslo idėjų autoriams stiprinant jų lyderystę bei suteikiant esminius vadovavimo įrankius tikslų kėlimui, užduočių delegavimui, komandos stiprinimui, konfliktų valdymui. Sėkmingai programą baigusios komandos pristatys savo verslo idėjas ekspertų ir investuotojų komisijai, bei galės ne tik gauti vertingų įžvalgų, bet ir finansavimą tolimesniam idėjos auginimui.
Patricija Reut, Inovacijų agentūros Pažangos departamento direktorė teigia, jog versle geriausias mokymasis vyksta per patyrimą. „Pasaulio verslumo stebėsenos tyrimo (angl. GEM) duomenys rodo sparčiai augantį į verslą įsitraukusių jaunų 18-24 m. amžiaus žmonių skaičių, todėl svarbu atliepti šią tendenciją ir suteikti jaunimui realių, praktika grįstų verslo žinių. Studentams ar asmenims po studijų, turintiems verslo idėjų vien padrąsinimo ar informacijos internete nepakanka – svarbu sukurti tinkamą verslo inkubavimo infrastruktūrą, konsultuoti, padėti atrasti reikiamus kontaktus, rengti mokymus ir į visą tai įtraukti verslo profesionalus, galinčius lydėti ir patarti nuo verslo idėjos testavimo iki realizavimo“, – sako P. Reut.
Programai pasibaigus – inkubavimo paslaugos
Programą baigę idėjų autoriai bei suburtos komandos jau turės svarbiausius įgūdžius tolimesniam savarankiškam darbui: nuo verslo steigimui bei vystymui būtinų teisinių dokumentų parengimo iki reikalingų partnerysčių užmezgimo. Be to, net ir pasibaigus programai dalyviams bus užtikrinama komandiniam darbui reikalinga infrastruktūra, galimybė prireikus konsultuotis, toliau mokytis, kad potencialą turinčios idėjos būtų realizuotos.
Pasak P. Reut, labai svarbu užtikrinti konsultacijų bei kitokios paramos verslą vystantiems jauniems žmonėms tęstinumą. „Pasibaigus programai jos dalyviams dar 18 mėn. bus teikiamos inkubavimo paslaugos. Jie galės naudotis visomis bendradarbystės centrų „Spiečius“ teikiamomis paslaugomis – konsultacijomis, infrastruktūra darbui ir komandos susitikimams, mentoryste, dalyvauti tinklaveikos renginiuose. Tai ne tik sumažins su pradine verslo veikla susijusias išlaidas, bet ir formuos jaunų verslininkų bendruomenę, kurioje jie galės dalintis idėjomis ir skatinti naujoves“, – sako P. Reut.
Apie programą „Come+Test+Grow”
Tai pirmą kartą Lietuvoje organizuojama verslo idėjų testavimo ir vystymo programa, skirta jaunimui iki 30 m. Norint dalyvauti „Come+Test+Grow” programoje užtenka turėti idėją, nebūtina būti pažengus jos vystyme. Prioritetas skiriamas asmenims, dalyvavusiems verslumo ugdymo programose mokykloje ar aukštosiose mokyklose bei idėjoms, susijusioms su inovacijomis arba su skaitmeninių paslaugų bei produktų vystymu.
Iš visų pateiktų idėjų bus atrinkta 30 geriausių, kurių autoriai tęs programą ir kartu su ekspertais testuos, dalyvaus mokymuose bei individualiose konsultacijose, formuos komandas ir toliau vystys idėjas, kurias uždaromajame renginyje pristatys ekspertų bei investuotojų komisijai.
„Come+Test+Grow” startuos šį rugsėjį. Projektui, bei tolimesniam jaunimo verslumo skatinimo palaikymui Lietuvoje plėtojama infrastruktūra: atidaromas naujas bendradarbystės centras „Spiečius“ Kaune, bei plečiamas jau turimas centras Klaipėdoje, jo erdvės pritaikomos darbui komandose.
Registracija į programą: bit.ly/45kv7Lf
Daugiau informacijos: https://bit.ly/48N5FRv