+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Uosto direkcijos investicijos, atveriančios naujas galimybes konteinerių krovai, įvertintos aukso medaliu

2023-12-15

Akcinė bendrovė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija už investicijas į konteinerių krovai svarbią infrastruktūrą įvertinta „Lietuvos metų gaminio 2023“ aukso medaliu. Lietuvos pramonininkų konfederacija kasmet pagerbia įmones, reikšmingai prisidedančias prie šalies ekonomikos augimo.

Besibaigiant metams už reikšmingiausius pasiekimus įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) aukso ir sidabro medaliai. Apdovanojimus skyrė įvairioms pramonės ir verslo šakoms atstovaujanti ekspertų komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas.

Apdovanojimus įteikusi ir įmonių vadovus sveikinusi Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pažymėjo, kad daug metų gyvuojanti „Lietuvos metų gaminio“ tradicija rodo vieno svarbiausių valstybės sektorių – pramonės – gebėjimą būti procesų smaigalyje nepaisant tenkančių išbandymų.

„Ypač pastarųjų išbandymų akivaizdoje Lietuvos pramonė geba ne tik rodyti atsparumą, bet ir tikrą, o ne tik viešiesiems ryšiams, skirtą socialinę atsakomybę bei mokėjimą prisitaikyti tiek prie kintančių veiklos sąlygų, tiek prie galimų ateities iššūkių. Matome ne vieną įmonę, kuri plečia gynybai reikalingus komponentus ar gaminius ar kitaip persiorientuoja pagal šiandienos ir rytojaus poreikius“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija įvertinta aukščiausiu apdovanojimu – aukso medaliu – už 31 mln. eurų siekusias investicijas į konteinerių krovai svarbią infrastruktūrą Malkų įlankoje.

„Modernus ir gyvas uostas šiandien yra didelis valstybės vertės rodiklis, darantis įtaką jos ekonomikai. Visi investiciniai uosto projektai yra brangūs, bet turi strateginę reikšmę. Kad investicijos ir tinkama strategija atsiperka, rodo ir uosto gebėjimas išsilaikyti ir būti konkurencingu net ir sudėtingu laikotarpiu. Uosto direkcijos investicijos į konteinerių krovai skirtą infrastruktūrą leidžia priimti didesnius laivus, prisideda prie verslo konkurencingumo.  Šiandien Klaipėdos uostas išlieka pirmaujančiu pagal konteinerių krovą visoje rytinėje Baltijos jūros pakrantėje. Noriu padėkoti visiems, prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Dviem etapais rekonstrukcijos projektą įgyvendino UAB „Tilsta“ ir UAB „Fegda“, veikusios pagal jungtinės veiklos sutartį.

Iš viso įgyvendinant projektą rekonstruota 781,32 m krantinių, kuriomis naudojasi UAB Klaipėdos konteinerių terminalas. Iki rekonstrukcijos gylis prie krantinių čia siekė 11 m, o įgyvendinus projektą – 14 m. Šios investicijos atveria naujas konkurencines galimybes, čia galima švartuoti „Post Panamax“ dydžio konteinerinius laivus.

Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas