+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

„Limarko Grupės“ dovana Klaipėdos universitetui – akademinio miestelio investicinis projektas

2023-12-18

UAB „Limarko“, šiemet švenčianti veiklos 30-metį, jubiliejinę sukaktį įprasmins labdaringu veiksmu. Kompanija finansuos Klaipėdos universiteto (KU) valdomos teritorijos išvystymo investicinio projekto parengimą. Tai numatantį Ketinimų protokolą pasirašė AB „Limarko laivininkystės kompanijos“ generalinis direktorius Vytautas Lygnugaris ir KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas. Dokumento, kuris vadinamas reikšmingu ne tik KU, bet ir viso miesto plėtrai,  pasirašyme dalyvavo Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Iniciatyva rengti KU akademinio miestelio investicinį planą gimė KU ateities paramos fonde. „Limarko Grupės“ įmonė, viena iš šio Fondo steigėjų, išreiškė norą padovanoti Universitetui 30 tūkst. vertės dovaną, kuri turėtų išliekamąją vertę bei kurtų ateities perspektyvą.

KU panaudos teise valdo beveik 23 ha žemės sklypą Herkaus Manto g. 84. Daugiau nei prieš dešimtmetį šiai teritorijai buvo parengtas detalusis planas. Pagal jo sprendinius KU miestelyje iškilo Jūros tyrimų institutas, KU verslo inkubatorius, netrukus bus pradėtos jau antrojo bendrabučio statybos. Investicinio plano poreikį padiktavo šiame dokumente numatytos, bet nedetalizuotos KU miestelio galimo užstatymo perspektyvos. Profesionaliai parengta studija turėtų pateikti atsakymus į klausimus, kokie galimi KU akademinio miestelio plėtros scenarijai būtų maksimaliai efektyvūs ir teiktų naudą ne tik Universiteto, bet ir viso miesto bendruomenei.

Pasak KU ateities paramos fondo vadovo Vytauto Adomaičio, drauge su šią studiją Universitetui dovanojančia „Limarko Grupe“ aptarta, jog dokumentas bus parengtas iki ateinančių metų gegužės. Prie jo rengimo pakviesti prisidėti ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atsakingi pareigūnai, taip užsitikrinant, jog plane bus atspindėtas miesto interesas, dokumentas derės su esama Klaipėdos ateities vizija.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas dėkojo mecenatams už parodytą iniciatyvą prisidėti prie KU akademinio miestelio perspektyvos kūrimo. „Mums svarbu, kad ši erdvė būtų patraukli ne tik būsimiems studentams iš Klaipėdos ir iš Vakarų Lietuvos. Norime, kad čia atvyktų studijuoti žmonės iš visos Lietuvos ir būtent mūsų mieste sėkmingai realizuotų save, čia kurtų karjerą. Tai, kad prie šių planų rengimo prisideda verslas ir miesto Savivaldybė, rodo bendrą matymą ir gebėjimą dirbti drauge miesto labui“,– po dokumento pasirašymo sakė KU vadovas.

„Limarko Grupės“ vadovas Vytautas Lygnugaris teigė, jog pažymėti įmonės sukaktis darant prasmingus darbus jau tapo kompanijos braižu ir gražia tradicija. „Švęsdami 25–metį Klaipėdos „Medeinės“ mokyklai padovanojome lauko muzikos instrumentus, skirtus vaikams su negalia. Šiuo metu daug bendraujame su Universitetu ir matome poreikį prisidėti prie jo plėtros. Kas daugiau, jei ne mes visi? Aš, kaip klaipėdietis, džiaugiuosi, kad priimate tokią mūsų dovaną“,– pabrėžė iniciatyvos autorius.

Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus pozityviai įvertino Ketinimų protokolą pasirašiusių šalių ketinimus. Jis užtikrino Savivaldybės specialistų pagalbą rengiant studiją. „Savivaldybės specialistai tikrai talkins ir padės įgyvendinant tiek Universiteto, tiek miesto bendruomenėms svarbų projektą. Bendradarbiauti svarbu tam, kad nepadarytume klaidų, dėl kurių būtų prarastas ir laikas, ir pinigai“,– sakė Klaipėdos vadovas.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas