+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Visuomenė kviečiama prisidėti prie mokslinių tyrimų ir plėtros stiprinimo

2024-02-15

Science society

Europos Komisija skelbia viešąsias konsultacijas dėl galimybių stiprinti dvigubo panaudojimo potencialą turinčių technologijų mokslinius tyrimus ir plėtrą. Pilietinė visuomenė, viešojo sektoriaus, pramonės atstovai ir akademinė bendruomenė savo nuomonę pareikšti gali iki balandžio 30 d. ir taip prisidėti formuojant tolesnius Europos Komisijos veiksmus.

Europos Komisija paskelbė Baltąją knygą dėl galimybių stiprinti dvigubo panaudojimo potencialą turinčių technologijų mokslinius tyrimus ir plėtrą. Dokumente apžvelgiamos dabartinės ES finansavimo programos, atsižvelgiant į esamus ir kylančius geopolitinius iššūkius, ir įvertinama, ar ši parama yra tinkama technologijoms, turinčioms dvejopo panaudojimo potencialą.

Apibrėžiamos trys tolesnių veiksmų galimybės: (1) tęsti veiklas, remiantis dabartine programų sąranga, (2) atsisakyti po Europos Horizonto būsimoje ES bendrojoje mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje išskirtinės orientacijos vien į civilinės paskirties tyrimus ir rezultatus arba (3) sukurti specialią priemonę, ypatingą dėmesį skiriant dvejopo panaudojimo potencialą turintiems moksliniams tyrimams ir plėtrai.

Informaciją apie viešąsias konsultacijas galima rasti čia. Baltoji knyga skelbiama čia.

Startavo Europos mokslinių tyrimų erdvės politikos platforma

Europos Komisijos iniciatyva pristatyta ir Europos mokslinių tyrimų erdvės (EMTE) politikos platforma – speciali vieno langelio sistema, kurioje pateikiama išsami dabartinės EMTE politikos, veiklų ir pasiekimų apžvalga.

Nuo 2000 m. EMTE yra bendras ES valstybių narių ir Europos Komisijos siekis glaudžiai bendradarbiaujant su ES mokslinių tyrimų ir inovacijų bendrosiose programose dalyvaujančiomis šalimis sukurti bendrą Europos mokslinių tyrimų, inovacijų ir technologijų rinką.

Ši platforma skirta teikti naujausią informaciją apie EMTE politikos darbotvarkės ir jos bendrų veiksmų įgyvendinimo būklę, pateikti įžvalgų apie ES mastu vykdomas veiklas, prisidedančias prie EMTE pažangos, pateiki EMTE stebėsenos rezultatus, suteikti prieigą visuomenei prie pagrindinių su EMTE susijusių dokumentų ir ataskaitų.

Numatyta, kad tai taps pagrindine visų suinteresuotųjų EMTE dalyvių bendravimo vieta.

Susipažinti su platforma galima čia.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Nuotrauka: Vlad TchompalovUnsplash

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai