+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Lietuvos verslo konkurencingumas auga: pasauliniame tyrime įsitvirtino kaip Baltijos šalių lyderė

2024-06-20

Šveicarijos vadybos instituto IMD kasmet sudaromame pasaulio konkurencingumo reitinge – pozityvios naujienos Lietuvai. Ji pakilo per dvi pozicijas ir 2024 m. rikiuojasi 30-ta tarp 67 vertintų šalių. Lietuva taip pat įsitvirtino ir kaip Baltijos šalių lyderė užnugaryje palikusi Estiją bei Latviją.

Kasmetiniame pasaulio konkurencingumo reitinge Lietuva užima 30 vietą ir pirmą kartą nuo 2020 m. aplenkė Estiją, kuri nukrito į 33 vietą. Taip pat Lietuva net 15 pozicijų lenkia Latviją, šiemet užimančią 45 vietą.

Inovacijų agentūra

„Lietuvos lyderystė regione yra svarbus mūsų šalies pasiekimas ir nuoseklaus darbo rezultatas. Per metus didžiausią šuolį padarėme valdžios sektoriaus efektyvumo srityje ir pakilę per 7 pozicijas rikiuojamės 26-oje vietoje. Itin aukštai yra vertinama ir verslo reguliacinė aplinka, naujų verslų kūrimasis šalyje, viešųjų finansų valdymas. Dėsime pastangas, kad išliktume šiame kelyje ir toliau“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Inovacijų agentūros Strategijos departamento direktorės Oksanos Krutikovos teigimu, Lietuvos verslo efektyvumas, vadybinės praktikos, produktyvumas, tarptautinė prekyba ir technologinė infrastruktūra reitingo sudarytojų yra vertinami kaip pagrindiniai šalies konkurenciniai pranašumai.

„Verslo lyderių apklausoje dalyvavę Lietuvos įmonių vadovai taip pat didelę reikšmę teikė patikimai šalies infrastruktūrai – net 70,8 proc. apklaustųjų pasirinko tai kaip vieną iš 5 svarbiausių Lietuvos konkurencingumo faktorių. Vadovų nuomone, stiprius įgūdžius turinti darbo jėga, geras aukštojo mokslo lygis, stipri ekonomikos raida ir verslui draugiška reguliacinė aplinka yra pagrindiniai mūsų šalies konkurencingumo varikliai“, – tyrimo rezultatus komentuoja O. Krutikova.

Inovacijų agentūros analitikų vertinimu, didžiausi iššūkiai Lietuvos ekonomikos konkurencingumui, kaip rodo indekso dedamosios, buvo stebimi užimtumo ir tarptautinių investicijų srityje.

Į Šveicarijos vadybos instituto IMD sudaryto reitingo lyderio pozicijas 2024 m. sugrįžo Singapūras, aplenkęs Šveicariją, Daniją ir Airiją.

IMD reitingas remiasi tiek statistine informacija, tiek verslo atstovų apklausomis. Statistiniai duomenys dažnu atveju atspindi šalies būklę praeityje, tuo tarpu vadovų apklausos leidžia įvertinti dabartines verslo bendruomenės nuotaikas ir nuostatas bei atskleisti statistiniuose duomenyse neatspindėtus konkurencingumo faktorius, tokius kaip kultūrinės nuostatos, vadybos praktikos ar verslo aplinkos vertinimas.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas