+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Portathon 2024 vienija jėgas su EU-CONEXUS

2024-07-22

EU-CONEXUS, Europos universitetas išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai, jungiasi prie tarptautinio uosto technologijų hakatono „Portathon 2024“ partnerių. Bendradarbiavimą tarp mokslo, jūrinių verslų ir uostų skatinantis ir inovacijų ekosistemą puoselėjantis „Portathon“ atveria naujas galimybes mokslo žinias taikyti išmanių urbanizuotų pakrančių tvarumui.

9 Europos universitetus partnerius vienijančio EU-CONEXUS aljanso studentai ir akademinės bendruomenės kviečiami įsitraukti į 48 valandas trunkantį hakatoną rugsėjo 27-29 d. Klaipėdoje arba nuotoliniu būdu. Įkvepiančio savaitgalio metu komandos kurs inovatyvius technologinius ir skaitmeninius sprendimus, sprendžiančius tvarių uostų, uostamiesčių bei ekosistemų, jūrinės industrijos, logistikos ir energetikos iššūkius.

„Pernai patyrėme puikių emocijų dalyvaudami „Portathon“, savo entuziazmu ir džiaugsmu užkrėtė užsienio studentai. Džiaugiamės galėdami skleisti šią energiją ir vertybes plačiau bei tikimės įkvėpti studentus, kitus bendruomenės narius dalyvauti šiame hakatone. Mūsų jauna UTCB komanda pristatė novatoriškas idėjas pateiktiems iššūkiams spręsti. Mano, kaip hakatono mentorės, patirtis konsultuojant komandas taip pat buvo išskirtinė. Šis konkursas – tai puiki galimybė komandai peržengti savo galimybių ribas sudėtingose situacijose. Nekantriai laukiame šių metų „Portathon“ ir taikomės į prizines vietas“, – pasakojo Bukarešto technikos ir civilinės inžinerijos universiteto mokslų daktarė Ramona-Oana Flangea.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko kartu su Lietuvos jūriniu klasteriu ir ilgalaikiais partneriais inicijuojamas „Portathon“ suteikia unikalią erdvę užmegzti bendradarbiavimą su Europos uostų ekosistemos nariais, sukurti pagrindą jaunųjų talentų ateities karjerai. Be to, ankstesniuose hakatonuose sėkmingiausiai pasirodžiusias komandas uostų įmonės kvietė toliau vystyti savo sugeneruotas idėjas, kurti prototipus ar prisijungti prie įmonių komandų.

Hakatono dalyvius konsultuoja tarptautinė mentorių komanda, prie kurios kasmet prisijungia daugiau kaip 20 įvairių sričių ekspertų. Vienas jų – Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Inžinerijos katedros vedėjas, KU Jūros tyrimų instituto tyrėjas docentas Audrius Senulis, mentoriavęs visuose iki šiol vykusiuose „Portathon“.

„Pradžioje hakatonas daugiau siejosi su industriniais sprendimais. Tačiau, metams bėgant, jis transformavosi ir dabar yra skirtas generuoti sprendimus uostų iššūkiams. Be to, iš vietinio renginio jis išaugo į tarptautinį, pritraukiantį dalyvius iš viso pasaulio. Pasaulinė pandemija taip pat turėjo įtakos – „Portathon“ tapo hibridiniu renginiu, vis daugiau dalyvių iš užsienio turėjo galimybę įsitraukti nuotoliniu būdu. Visgi tikroji hakatono dvasia atsiskleidžia dalyvaujant gyvai, kai matai kitas komandas, generuoji idėjas, mezgi kontaktus, miegi, valgai, randi naujų draugų ir pristatinėji sprendimus“, – ilgamete „Portathon“ mentoriaus patirtimi dalijosi doc. A. Senulis.

Jis pridūrė, kad iššūkių temos taip pat išsiplėtė. Iš pradžių temos buvo techniškesnės, tačiau, pasauliui ir technologijoms nuolat vystantis, hakatono iššūkiai krypsta link IT sprendimų, kibernetinio saugumo, dirbtinio intelekto taikymo.

Tarptautinis uosto technologijų hakatonas kasmet pritraukia apie 100 inovacijų kūrėjų iš Baltijos jūros regiono, kitų Europos šalių ir net kitų žemynų. Organizatoriai kviečia registruotis tiek komandas, tiek pavienius dalyvius. Pasak jų, sėkmingiausiai pasirodo iš skirtingų sektorių atstovų suformuotos komandos.

Šiemet „Portathon 2024“ iš dalies finansuojamas tarptautinio projekto „Blue Supply Chains“ lėšomis bei sieks atliepti ir jam aktualius iššūkius, susijusius su tvarių tiekimo grandinių kūrimu ir plėtra Baltijos jūros šalių regione.

 

REGISTRACIJA

Dalyvių ir komandųhttps://bit.ly/Portathon2024Participants

Mentoriųhttps://bit.ly/Portathon2024Mentors

Interreg Baltijos jūros regiono programos bendrafinansuojamas projektas Blue Supply Chains padeda paskatinti perėjimą prie žalio ir atsparaus Baltijos jūros regiono. 

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai