+370 673 85113
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

TETRAS projektas: novatoriški RAS bandomieji tyrimai

2025-10-14

Keturi bandomieji tyrimai, vykdomi pagal ES finansuojamą TETRAS projektą, ieško novatoriškų būdų, kaip padaryti recirkuliacines akvakultūros sistemas (RAS) tvaresnes ir žiedines.

Danijoje „Business Lolland-Falster“ bando metodus, kaip išvalyti ir pakartotinai panaudoti sūrų vandenį iš sausumos žuvų ūkių, siekiant užtikrinti geriamojo vandens kokybę ir ištirti pramoninio pakartotinio naudojimo galimybes. Tuo tarpu Guldborgsundo savivaldybė daugiausia dėmesio skiria RAS žinomumo didinimui ir afrikinių šamų (Clarias gariepinus) pristatymui Danijos vartotojams per švietimo ir degustacijos renginius.

Projektas skatina pramoninę simbiozę, jungiant akvakultūrą su kitomis pramonės šakomis, kad būtų pakartotinai panaudotas vanduo ir šalutinės maistinės medžiagos, atliekos paverčiamos nauja verte.

Kaip paaiškino Freya Robinson (Submariner Network) ir Erika Zavackienė (Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas), TETRAS jungia mokslinius tyrimus, verslą ir politiką, kad būtų remiama žiedinė mėlynoji ekonomika ir kuriami tvarios akvakultūros verslo modeliai visame Baltijos jūros regione.

📘 Perskaitykite visą straipsnį „European Researcher“ svetainėje arba atsisiųskite pdf ir sužinokite, kaip TETRAS bandomieji projektai formuoja sausumos akvakultūros galimybių ateitį.

Informacija parengta pagal:

Robinson, F., Zavackienė, E., Løttrup-Moore, A. ir Jørgensen, M. (2025) „Nauji santykiai žuvų auginimui remti“, ES tyrimai, 2025 m. ruduo, t. (43), p. 25–27.

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai