+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

„My Sea Campaign“ Lietuvoje

2022-09-04

„My Sea Campaign“ Lietuvoje

When

2022-09-04 - 2022-09-23    
12:00

Where

Klaipėda, Karklė, Palanga, Šventoji
Melnragės I-ajame paplūdimyje, Klaipėda

Event Type

Map Unavailable

Rugsėjo mėnuo simboliškai žymi naują pradžią, kai atsigręžiame į mokslą ir žinias, kai keliame sau naujus tikslus. Kviečiame į rudenį įžengti atidžiau pažvelgiant į mus supančią aplinką, savo įpročius ir auginant ekologinį sąmoningumą praktinių užsiėmimų pajūryje metu.

Mokslininkai ir visuomenininkai, akademinis jaunimas, moksleiviai, pajūrio bendruomenės ir visi, kuriems rūpi Baltijos jūros sveikata, susitiks atviro formato renginiuose, kuriuos pristato tarptautinis 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos finansuojamas projektas ESMIC, bendradarbiaujant su VšĮ „Už švarią Lietuvą“

Kodėl tai svarbu? Baltijos jūra yra viena uždariausių jūrų pasaulyje, kurios vandens apykaita su Atlanto vandenynu vyksta per sąlyginai siaurą Kategato sąsiaurį (Danija) ir trunka virš 35 metų. Urbanizuota Baltijos jūros pakrantė ir aktyviai vystomas žemės ūkis Baltijos jūros baseine lemia ypatingai didelę antropogeninę apkrovą. Keturis kartus didesnis Baltijos jūros baseino plotas nei pati jūra lemia perteklinį maistmedžiagių kiekį, atkeliaujantį kartu su Baltijos jūros baseino upių vandeniu. Šiandien akivaizdžius ir net iš kosmoso matomus Baltijos jūros dumblių žydėjimus lėmę faktoriai kelia naują grėsmę Baltijos jūros sveikatai – tai tarša plastiku, įskaitant ir mikroplastiką.

Praktinių užsiėmimų Baltijos jūros pakrantėje metu:

  • Sužinosite apie tarptautinę „My Sea Campaign“ iniciatyvą, jos tikslus bei galėsite prisidėti prie jos sklaidos Lietuvoje.
  • Kalbėsime apie vienkartinio plastiko gaminių bei kitokių šiukšlių kaupimosi paplūdimiuose bei į krantą išmestuose dumbliuose problemą.
  • Susipažinsite su nuotoliniais tyrimo metodais, kurie sudaro galimybes pasitelkiant kosmoso palydovus ir dronus stebėti Baltijos jūros dumblių žydėjimą bei išmetimą į pakrantę.
  • Sužinosite apie galimas mikrobiologines grėsmes, susijusias su ilgą laiką krante besikaupiančiais dumbliais, bei galėsite diskutuoti apie galimus tokių dumblių tvarkymo būdus.
  • Švarinsime pakrantę. Kartu su mokslininkais ir visuomenininkais ieškosime paplūdimius teršiančių šiukšlių, diskutuosime, kaip ir kodėl jos čia atsiranda. Ir, žinoma, aptarsime galimus šios problemos sprendimo būdus, kad tokių radinių būtų kuo mažiau!
  • ​Papasakosime apie VšĮ „Už švarią Lietuvą“ ekspediciją – žygį pėsčiomis aplink Baltijos jūrą, kuris planuojamas 2024 metais.

 

Susitinkame prie Baltijos jūros:

Rugsėjo 4 d. (sekmadienis) 12.00 val. Klaipėdoje, Melnragės I-ajame paplūdimyje

Rugsėjo 9 d. (penktadienis) 12.00 val. Karklėje prie valčių nuleidimo stoties

Rugsėjo 18 d. (sekmadienis) 12.00 val. Palangoje prie tilto

Rugsėjo 23 d. (penktadienis) 12.00 val. Šventojoje prie „Trijų mergelių“

 

Planuojama renginių trukmė: ~2 val.

Dalyvių registracija bus vykdoma vietoje.

 

Pastaba: su savimi pasiimkite darbines pirštines, o šiukšlių maišais mes pasirūpinsime.

Turite klausimų? Susisiekite su renginio koordinatoriumi Giedriumi Buču +370 618 28752 giedrius.bucas@gmail.com

Iki susitikimų „My Sea Campain“ lokacijose!

Renginių ciklas organizuojamas 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos projekto „ESMIC“ rėmuose (LLI-525 Plastiko taršos vertinimas, monitoringas ir mažinimas Latvijos-Lietuvos pajūryje taikant inovatyvias priemones ir sąmoningumo kėlimą/ Estimation, monitoring and reduction of plastic pollutants in Latvian-Lithuanian coastal area via innovative tools and awareness raising).

Europos regioninės plėtros fondo finansavimas projektui – 382 tūkst. Eur.

Projekto ESMIC partneriai: Klaipėdos universitetas, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Latvijos vandens ekologijos institutas prie Daugpilio universiteto, FEE Latvia (Aplinkos švietimo fondas)

https://latlit.eu/esmic/    www.europa.eu

Renginių ciklo partneris: VšĮ „Už švarią Lietuvą“

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas