Secmar
Projekte nagrinėjama kylantys jūrų kibernetinio (ne)saugumo klausimai. Kadangi jūrų transporto sektorius sparčiai transformuojasi į skaitmeninę formą, saugumo klausimų sprendimai atsilieka. Vis dėlto saugumas yra būtinas norint sėkmingai įgyvendinti skaitmeninimo priemones, kuriomis siekiama padidinti transporto veiksmingumą, ekonomiškumą ir tvarumą. Be to, netinkamas saugumas (tiek techninės, tiek programinės įrangos, tiek naudojimo srityje) gali atskleisti neskelbtiną informaciją, dėl kurios gali būti pažeidžiami saugumo principai, kurių galimos pasekmės yra išpuoliai, nusikaltimai ir šnipinėjimas.
Pagrindinis šio projekto tikslas yra padidinti vykstančio laivybos ir logistikos sektoriaus skaitmeninimo saugumo lygį, sujungiant jūrininkus su IT sektoriumi ir akademinėmis kibernetinio saugumo, didžiųjų duomenų ir daiktų interneto sritimis. Laikantis šio požiūrio, projektas remia skaitmeninimo priemones, kuriomis prisidedama prie geresnės kokybės ir ekologiškesnio transporto.
Strategija yra sukurti struktūrą, leidžiančią plėtoti tarpregioninį verslo tinklą turinčią platformą / skaitmeninių inovacijų centrą, įvertinti poreikius ir suderinti, kad būtų skatinamos inovacijos, taip pat paskatinti paslaugų plėtrą.
Ilgalaikis poveikis būtų padidėjęs jūrų transporto skaitmeninis saugumas, taip pat Pietų Baltijos regiono specializacija saugios jūrų skaitmenizacijos srityje, užtikrinant suderintą ilgalaikę reagavimo į esamus ir būsimus saugumo poreikius strategiją, tuo pat metu taip pat sutelkti privačias bendroves kaip pagrindinius žaidėjus formuojant skaitmeninio saugumo dalyvių kritinę masę.