+370 46 310461
info@kmtp.lt
Vilhelmo Berbomo str. 10, LT–92221, Klaipėda, Lithuania

Verslo klasteriai

Klasterizacija yra vienas kertinių Lietuvos pramonės ir verslo plėtros strategijos prioritetų. Kuriant bendradarbiavimo ir komunikavimo tinklus ir priklausant klasteriams bei kooperuojantis su kitomis panašių interesų turinčiomis įmonėmis bei mokslo institucijomis, galima kur kas efektyviau spręsti įmonių produktyvumo bei inovatyvumo problemas.

Klasteriai skatina orientaciją į inovacijas ir greitina jų atsiradimo tempus vien dėl to, kad įmonės turi palankias sąlygas eksperimentuoti mažomis kainomis ir neprisiimti didelių įsipareigojimų, kol nėra pakankamo įsitikinimo, kad inovacinis projektas bus sėkmingas, taip pat ženkli ir neformalaus keitimosi idėjomis tarp klasteryje veikiančių specialistų svarba.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas koordinavo 2016 m. balandžio 8 d. įsteigto Lietuvos SGD klasterio veiklą, aktyviai prisidėjo formuojant geoterminio vandens išteklių panaudojimo klasterį, palaiko Klaipėdos pasyvių namų klasterį „Ecovizija“, kitus Vakarų Lietuvos regione veikiančius ar besikuriančius klasterius.

Siekiant sustiprinti tarptautinį bendradarbiavimą SGD srityje, 2017 m. balandžio 26 d. buvo įsteigtas Baltijos jūros regiono šalių SGD klasteris ir Baltijos jūros regiono šalių SGD kompetencijų centras.

Verslui ir mokslui siekiant paspartinti jūrinės inovacijų ekosistemos plėtrą, 2020 m. birželio 30 d. Klaipėdoje buvo įsteigtas Lietuvos jūrinis klasteris -platforma bendradarbiavimui ir aukštos pridėtinės vertės produktų bei paslaugų kūrimui.

Jūrinio klasterio veiklą koordinuoja Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas. Klasterio bendruomenė nuosekliai plečiama įtraukiant jūrinio mokslo ir studijų centrus, laivų statybos ir remonto, jūrinės energetikos ir kitų sektorių atstovus, stiprinant ryšius su partneriais užsienio valstybėse.

Jei norite prisijungti prie jau veikiančių klasterių ar steigti naują verslo bei mokslo bendradarbiavimo platformą, pasistengsime atsakyti į visus rūpimus klausimus ir suteiksime reikalingą pagalbą.

Daugiau informacijos

Erika Zavackienė

Projektų vadybininkė

+370 684 50212
erika@kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Klaipėdos universiteto verslo inkubatorius

Universiteto al. 19, LT-92294 Klaipėda

Jūrinio verslo centras

Pilies g. 8, LT-91234, Klaipėda

Užsisakykite KMTP naujienlaiškį ir būkite pirmi, kuriuos pasieks svarbiausios naujienos ir renginių anonsai


VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“

Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

Telefono nr.: +370 46 310461

El. paštas: info@kmtp.lt

Esame šių organizacijų nariai:

© 2017 – 2023 Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas